Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Maratón v premiestňovaní jednotlivých tímov

TASR|4. máj 2001 o 13:09

Kolín 4. mája (TASR) - Majstrovstvá sveta v hokeji sa po skončení bojov v základných skupinách zmenili na veľký maratón v premiestňovaní jednotlivých výprav. (...)

Kolín 4. mája (TASR) - Majstrovstvá sveta v hokeji sa po skončení bojov v základných skupinách zmenili na veľký maratón v premiestňovaní jednotlivých výprav. Až osem tímov bolo totiž nútených sa presunúť do iných miest. V spolupráci s leteckou spoločnosťou Lufthansa sa lietadlami presunuli výpravy Česka a Švajčiarska z Norimbergu do Hannoveru, opačným smerom putovali Bielorusi s Nórmi a z Norimbergu do Kolína nad Rýnom cestovali spolu s Slovákmi reprezentanti Fínska a Rakúska.

"Tretí máj bol zatiaľ najťažším dňom a zároveň najtvrdšou skúškou organizátorov šampionátu. Ukázalo sa, že všetko bolo pripravené excelentne," uviedol Dieter Reinartz, manažér transportov z organizačného výboru MS.

Jednotlivým tímom bolo samozrejme treba prepraviť aj výstroje, ktorých priemerná hmotnosť každej reprezentácie predstavuje 1,8 tony. Na tento transport poslúžili kamióny. Zároveň bolo 24 hodín v permanencii 80 áut značky Škoda, ktoré neustále jazdili medzi spomínanými troma nemeckými mestami.

Súvisiace články