Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Maradona povzbudzoval ako na futbale, zažartoval si na Hewittov účet

TASR|Publikované 23. sep 2006 o 12:28

Buenos Aires 23. septembra (TASR) - Bývalý argentínsky futbalista Diego Maradona sa na semifinálovom zápase Davisovho pohára Argentína - Austrália staral ...

Buenos Aires 23. septembra (TASR) - Bývalý argentínsky futbalista Diego Maradona sa na semifinálovom zápase Davisovho pohára Argentína - Austrália staral o zábavu, keď v hľadisku poskakoval ako fanúšik na futbale a v televíznom rozhovore si robil žarty z Lleytona Hewitta.

Maradona sledoval duel s tmavými okuliarmi v argentínskom drese z VIP boxu, po každom dôležitom fiftíne domácich vyskočil akoby ho drali z kože a mával tričkom nad hlavou. Počas televízneho rozhovoru si robil žarty z bezpečnostných opatrení Hewitta a Austrálčanovi odkázal, že Argentína je civilizovaná krajina.

Austrálsky tenisový zväz pripravil mimoriadne bezpečnostné opatrenia na ochranu Hewitta, ktorý mal v minulosti niekoľko konfliktov s argentínskymi hráčmi. "Hewittovi môžem odkázať, že sme civilizovaná krajina," povedal Maradona. "Nepoznal našu krajinu a podľa mňa je teraz prekvapený. Myslel si, že tu máme luky a šípy. Teraz vie, že všetko, čo chceme, je vyhrať v tenise."

Argentínskych tenistov potešila Maradonova podpora. "Je privilégiom, že je tu," mieni argentínska jednotka David Nalbandian. "Splnil sa nám sen. Keď sme boli mladí, veľmi sme ho obdivovali. Teraz on podporuje nás."

Súvisiace články