Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Mantilla sa vrátil po rakovine víťazne

SITA|Publikované 24. apr 2007 o 07:18

BARCELONA 24. apríla (SITA) - Felix Mantilla sa dočkal víťaznej premiéry na tenisovom okruhu ATP po 18 mesiacoch. Tridsaťdvaročný Španiel nehral súťažne tenis od US Open v roku 2005. V decembri toho istého ...

BARCELONA 24. apríla (SITA) - Felix Mantilla sa dočkal víťaznej premiéry na tenisovom okruhu ATP po 18 mesiacoch. Tridsaťdvaročný Španiel nehral súťažne tenis od US Open v roku 2005. V decembri toho istého roku mu diagnostikovali rakovinu kožu, čo spôsobilo takmer trištvrtročnú hernú pauzu. V pondelok sa predstavil v 1. kole hlavnej súťaže na turnaji Open Seat v rodnej Barcelone a zdolal Uzbeka Farucha Dustova 6:4, 1:6, 6:0. Svoj výkon bývalý desiaty hráč rebríčka ATP komentoval takto: "Som prekvapený týmto víťazstvom. Nečakal som ho. Môj súčasný tenis sa nemôže rovnať tomu spred dvoch rokov a neskoršieho obdobia. Vrátil som sa najmä preto, že si chcem tenis užívať. Keď prídu víťazstvá, budem len rád."

Mantilla je víťazom turnaja v Barcelone z roku 1999, keď vo finále zdolal Maročana Karima Alamiho. Aktuálne hrá v centre Katalánska s voľnou kartou a v 2. kole bude jeho súperom víťaz čisto španielskeho duelu Marcel Granollers-Pujol - Carlos Moya. Mantilla vyhral 10 turnajov na okruhu ATP vo dvojhre. Všetky triumfy dosiahol na antuke.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.