Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Manninenova ďalšia šanca na medailu

SITA|Publikované 22. feb 2007 o 11:43

SAPPORO 22. februára (SITA) - Fína Hannu Manninena čaká v piatok v japonskom Sappore ďalší pokus obhájiť pozíciu kráľa severskej kombinácie, ktorá mu patrí zatiaľ bez toho, aby získal čo i len jeden titul ...

SAPPORO 22. februára (SITA) - Fína Hannu Manninena čaká v piatok v japonskom Sappore ďalší pokus obhájiť pozíciu kráľa severskej kombinácie, ktorá mu patrí zatiaľ bez toho, aby získal čo i len jeden titul majstra sveta alebo olympijské zlato. Dvadsaťosemročný Fín síce dominuje v posledných troch sezónach Svetovému poháru, v ktorom vyhral rekordných 45 pretekov, na vrcholných svetových podujatiach - majstrovstvách sveta a zimných olympijských hrách - sa mu však vôbec nedarí. Jeho najlepším individuálnym výsledkom sú štvrté miesta na MS 1999 v šprinte a MS 2001 v klasickej súťaži Gundersenovou metódou. "Nikdy som nepochopil, prečo to takto dopadlo," poznamenal na margo svojich výsledkov na ZOH či MS Hannu Manninen.

Manninenova prvá sapporská šanca na zisk medaily príde v piatkovom šprinte. Na cenný kov si však brúsia zuby aj ďalší kombinátori - dvojnásobný majster sveta spred dvoch rokov Ronny Ackermann a Sebastian Haseney z Nemecka, olympijský víťaz v šprinte Felix Gottwald z Rakúska, ktorý absolvuje svoju rozlúčkovú sezónu, jeho krajan Christoph Bieler či Nór Magnus Moan, prípadne aj Francúz Jason Lamy Chappuis, ktorý pred rokom vyhral v Sappore generálku na šampionát v rámci Svetového pohára. Francúz si verí aj tentoraz: "Na minulý rok mám príjemné spomienky. Tunajší mostík mi veľmi vyhovuje."

Šprint v severskej kombinácii pozostáva z jedného kola skokov a behu na 7,5 km. Skokanská časť sa v Sappore začína o 7.00 h SEČ na mostíku HS-134, od 11.00 h absolvujú združenári beh. Prvýkrát v histórii čakajú na severských kombinátorov preteky pod strechou. Organizátori šampionátu pripravili pre účastníkov okruh, ktorý má štart a cieľ v hale Sapporo Dome. Pre pretekárov to bude unikátna skúsenosť. "Vyzerá to skvele. Nikdy predtým som ešte v podobných podmienkach nesúťažil," uviedol Lamy Chappuis.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.