Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Manchester United podpísal tínedžera. Vyniká rýchlosťou či driblingom

Amad Diallo Traoré v drese tímu Atalanta Bergamo. (Autor: The Transfer Exchange Show/ twitter)
TASR|Publikované 7. jan 2021 o 20:39

Kontrakt podpísal do roku 2025.

LONDÝN. Anglický futbalový klub Manchester United získal do svojich služieb mladíka z Pobrežia Slonoviny Amada Dialla Traoreho.

Ten naposledy pôsobil v talianskom klube Atalanta Bergamo.

Osemnásťročný krídelník podpísal kontrakt do roku 2025 s opciou na ďalšiu sezónu. Dohodu medzi klubmi oznámili už začiatkom októbra.

Tá však podliehala ešte lekárskemu vyšetreniu, pracovnému povoleniu pre Traoreho a úspešnému rokovaniu o jeho zmluve. United už tieto kroky splnili, no mladík ešte čaká na víza. Až potom pripojí sa k tímu.

Manchester United nezverejnil prestupovú čiastku, no podľa britského denníka The Guardian je jej základná výška 21 miliónov libier a Atalanta môže zinkasovať ďalších 20 miliónov na bonusoch.

Amad Diallo Traore zaznamenal za prvý tím Bergama len päť štartov a pripísal si jeden presný zásah, Manchester ho však sledoval už niekoľko rokov.

"Bude mu istý čas trvať, kým sa prispôsobí, ale jeho rýchlosť, fantastický dribling a čítanie hry mu pomôžu naplniť potenciál.

Je to futbalista so všetkými atribútmi, ktoré sú potrebné, aby bol v budúcnosti dôležitý hráč pre Manchester United," povedal tréner Solskjaer.

Pre Traoreho je prestup splnený sen. "Mal som čas sa naň pripraviť po fyzickej i mentálnej stránke a skutočne som tvrdo pracoval, aby som bol pripravený vstúpiť do tohto úžasného klubu."

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.