Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Manchester United: Nepotrebujeme nijakého Abramoviča!

TASR|14. nov 2003 o 18:38

Manchester 14. novembra (TASR) - Manchester United nehľadá a ani nepotrebuje žiadneho miliardárskeho sponzora ako je Roman Abramovič. Povedal to šéf exekutívy ...

Manchester 14. novembra (TASR) - Manchester United nehľadá a ani nepotrebuje žiadneho miliardárskeho sponzora ako je Roman Abramovič. Povedal to šéf exekutívy anglického futbalového klubu David Gill s tým, že Manchester je stabilizovaný klub s dostatkom finančných prostriedkov.

"Nepotrebujeme žiadneho sladkého ocka ako je Abramovič," vyhlásil Gill na pravidelnom výročnom stretnutí akcionárov klubu. "Máme dostatočne prepracovaný strategický plán, ktorý prináša peniaze i výsledky a nemusíme na ňom nič meniť. Náš ročný obrat je 173 miliónov libier, v banke máme momentálne 29 miliónov v hotovosti. Sústreďujeme sa na budúcnosť a ďalšie napredovanie," dodal šéf úradujúceho anglického majstra.

Ruský miliardár Abramovič kúpil v júli konkurenčný klub Chelsea Londýn a na kúpu nových hráčov vynaložil viac ako 110 miliónov libier. Navyše do Londýna priviedol aj bývalého šéfa exekutívy Manchesteru United Petra Kenyona.

mp

Súvisiace články