Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Manchester United je stále najbohatším klubom

Sportnet|Publikované 18. feb 2005 o 00:00

LONDÝN - Manchester United je už ôsmy rok po sebe najbohatším svetovým futbalovým klubom. Vyplýva to zo štúdie konzultačnej spoločnosti Deloitte. Červení diabli zarobili v uplynulej sezóne 171,5 milióna libier, čo je o 15,2 milióna viac ako výnosy druhého

tímu v rebríčku Realu Madrid. Tretia priečka patrí AC Miláno, na štvrtú pozíciu sa z desiatej posunul londýnsky klub FC Chelsea, ktorý v porovnaní s ročníkom 2002/03 získal o 50,6 milióna viac (aktuálne 143,7 milióna).

V prvej desiatke sú až štyri anglické tímy (Arsenal je šiesty a FC Liverpool desiaty). V elitnej dvadsiatke majú Briti dokonca polovičné zastúpenie, okrem spomínaného kvarteta figurujú v rebríčku aj Newcastle, Tottenham, Manchester City, Aston Villa i škótske veľkokluby Celtic a Rangers. Odborníci z Deloitte dokonca predpokladajú, že v blízkom čase by sa trio ManU, Chelsea a Arsenal mali usadiť na čele poradia.

"Arsenal bude mať vyššie príjmy vďaka novému štadiónu, aj v prípade Chelsea možno predpokladať, že pri očakávaných úspechoch bude do jej pokladnice plynúť viac peňazí. Už v ročníku 2006/07 by mohli byť na prvých troch miestach nášho rebríčka anglické kluby," uvádza sa v štúdii. (sita)

Súvisiace články