Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Manchester United chce kúpiť americký miliardár

Sportnet|5. okt 2004 o 00:00

Futbalový gigant Manchester United by v blízkej budúcnosti mohol zmeniť majiteľa. O momentálnu jednotku svetového rebríčka klubov má záujem americký miliardár Malcom Glazer, ktorý už v anglickom tíme vlastní 19,17 percenta akcií.

Za ich nákup minul podľa BBC v minulých rokoch 140 miliónov libier, čo viedlo k dohadom, že sa pokúsi slávny klub získať. Špekulácie sa znovu objavili uplynulý víkend v americkej tlači a vedenie Manchestru včera potvrdilo, že dostalo "predbežnú ponuku" na predaj klubu. K totožnosti záujemcu sa funkcionári nevyjadrili. Po zverejnení tejto správy akcie klubu na burze stúpli takmer o desať pencí na 267 pencí za kus.

Sedemdesiatpäťročný Glazer, ktorý v USA vlastní klub amerického futbalu Tampa Bay Buccaneers, má v súčasnosti druhý najväčší podiel v tíme Manchester United. Klub kontrolujú írski podnikatelia John Magnier a JP McManus, ktorým patrí 28,9 percenta akcií. Glazer začal už ako 15-ročný pracovať v rodinnom podniku, peniaze zarábal v rôznych odvetviach. V súčasnosti riadi firmu First Allied Corp., ktorá má podľa agentúry AP hodnotu okolo 1,5 miliardy dolárov. (čtk)

Súvisiace články