Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Manažéra futbalistov 1. FC budú stíhať na slobode

TASR|10. sep 2002 o 16:43

Košice 10. septembra (TASR) - Športového manažéra futbalistov 1. FC Košice Petra H., ktorého obvinili z trestného činu ublíženia na zdraví, prepustili ...

Košice 10. septembra (TASR) - Športového manažéra futbalistov 1. FC Košice Petra H., ktorého obvinili z trestného činu ublíženia na zdraví, prepustili z policajného zadržania a budú ho ďalej stíhať na slobode. Obvinený v noci zo soboty na nedeľu surovo dobil svoju družku 27-ročnú Katarínu J., bývalú rekordérku a slovenskú juniorskú reprezentantku v plávaní.

Prepustenie Petra H. z policajnej cely v utorok potvrdil službukonajúci prokurátor Okresnej prokuratúry (OP) Košice II Ivan Vanko. Z doterajšieho priebehu vyšetrovania prípadu vyplýva, že futbalový manažér po surovom a brutálnom útoku, po ktorom plavkyňu museli hospitalizovať, jej sám privolal pomoc a prípad oznámil polícii.

"Z miesta činu neušiel, neskrýva sa, spolupracuje pri vyšetrovaní a spáchanie trestného činu nepopiera. Po oboznámení sa so spisovým materiálom a posúdení všetkých okolností sme teda nezistili zákonné dôvody väzby. Preto som po prerokovaní s okresným prokurátorom rozhodol o prepustení obvineného zo zadržania s tým, že bude trestne stíhaný na slobode," dodal Vanko.

Podľa dnešného vyjadrenia lekárov anesteziologicko-resuscitačného oddelenia (ARO) Fakultnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach "zranená bola operovaná, žije, no naďalej je vo veľmi vážnom stave".

"Po priamej otázke Petra H., či má milenca, sa Katarína J. údajne priznala. Potom už nasledovala bitka," uviedol dobre informovaný zdroj blízky polícii. Ako ďalej uviedol, plavkyňa si po útoku prikladala na rany zmrazené potraviny, ktoré vybrala z mrazničky. Ale ráno, po tom, čo neustále vracala a prejavovala ďalšie znaky otrasu mozgu, jej druh privolal pomoc. S poraneniami mozgu, krvácaním a opuchmi ju okamžite hospitalizovali.

Vyjadrenie ku kauze, ktorá otriasla košickou športovou verejnosťou, poskytol generálny riaditeľ 1. FC Róbert Varga: "Stala sa tragédia, nehodnoťme ju, počkajme si na výsledky práce orgánov činných v trestnom konaní. Mne osobne je z toho, čo sa stalo, veľmi zle. A navyše, Katarína J. mala v týchto dňoch nastúpiť k nám do 1. FC pracovať na marketingové odddelenie. Momentálne nám veľmi chýba. Modlíme sa, aby prežila a bola zdravá."

Prípadom sa ďalej zaoberá Okresný úrad vyšetrovania (OÚV) PZ Košice II.

fur pb

Súvisiace články