Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Manažér Lajoša Kleina vysvetľuje, čo sa deje: Lajoš tú ponuku dostal, ale bude bojovať s niekým iným

Adrián Mečiar|Publikované 21. feb 2021 o 01:00

Lajošov manažér exkluzívne vysvetlil, ako to je so zápasom s Topuriom.

Lajošov manažér exkluzívne vysvetlil, ako to je so zápasom s Topuriom.

Situácia okolo ďalšieho zápasu Lajoša Kleina je v posledných dňoch poriadne zamotaná.

Po ostrom odkaze od Iliu Topuriu prišlo viacero správ, dokonca aj v zahraničných médiách. Tie najskôr potvrdili konanie tohto duelu, až kým neprišla opačná reakcia z Topuriovho tímu. 

Viac svetla to tohto chaosu pre SvetMMA exkluzívne vniesol Kleinov manažér Danny Rubenstein z Ruby Sports & Entertainment, ktorý nám presne popísal, čo sa stalo.

„Ľudovít dostal ponuku na zápas s Iliom Topuriom, ktorý by sa uskutočnil 8. mája. Ľudovít s tým duelom verbálne súhlasil, nemôžem však potvrdiť alebo vyvrátiť, ako reagoval Topuria. Viem ale to, že UFC neposiela oficiálne kontrakty na zápas bez toho, aby s tým slovne nesúhlasili obe strany. Takže z toho vychádza, že niekto z Topuriovho tímu verbálne prijal tento súboj, no teraz odmietajú podpísať zápasovú zmluvu,“ vysvetlil Rubenstein.

Dohodnutie zápasu v rámci UFC má viacero fáz. V skratke by sa dalo povedať, že zápasníci najskôr musia dať slovný súhlas na zápas, ktorý im predostrú matchmakeri. Až následne organizácia zašle obom stranám oficiálne zmluvy na vzájomný súboj.

Podľa slov Kleinovho manažéra teda niekto z Topuriovho tímu musel verbálne prijať tento duel. UFC by inak nemalo dôvod poslať zápasníkom oficiálny kontrakt.

Rubenstein ešte potvrdil, že tak ako to včera uviedol aj sám Klein, Slovák bude zápasiť v máji. „Ľudovít bude mať druhý zápas v UFC 8. mája proti niekomu inému,“ dodal Rubenstein.

Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články