Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Malý Lipník neuspel v Hranovnici, Plaveč v Novej Ľubovni

Sportnet|Publikované 2. nov 2004 o 23:00

V. LIGA rasterHRANOVNICA MALÝ LIPNÍK 3:0 (1:0) rasterStretnutie susedov v tabuľke bolo od začiatku vyrovnané. V 11. minúte domáci Michlík

V. LIGA raster

HRANOVNICA MALÝ LIPNÍK 3:0 (1:0) raster

Stretnutie susedov v tabuľke bolo od začiatku vyrovnané. V 11. minúte domáci Michlík využil zaváhanie Majdáka v hosťujúcej bráne a po dorážke otvoril skóre. Po góle sa hostia snažili o vyrovnanie, no do vyložených gólových príležitostí sa nedostávali. Pred prestávkou sa vyznamenal domáci brankár Justh, ktorý s námahou vytlačil nad brvno Markovičovu strelu z trestného kopu. Hneď po zmene strán potrestal Pačan v šestnástke hrúbku Virostka a dostal hostiteľov do dvojgólového vedenia. Tí, i napriek tomu, že od 62. minúty hrali bez vylúčeného Duloviča, dotiahli zápas do víťazného konca. V samom závere ho po ďalšej chybe Majdáka ešte tretím gólom prikrášlili a pripravili hosťom až príliš krutú prehru.

Góly: 11. Michlík, 47. Pačan, 88. Martin Palguta. Pred 100 divákmi rozhodoval Kvasňák, ŽK: Dulovič 2 Virostko, Drobňák. HRANOVNICA: Justh Oravec (75. Husár), Gajan, Dziviak, Olexa Dulovič, Martin Palguta, Knižka, Ondruš Pačan, Michlík (85. Milan Liptaj). M. LIPNÍK: Majdák Pavlišin, Dufala (75. T. Pjaták), Kačmarčík, Drobňák Klembara (27. Ilčišák), Grajzinger, Hnát, Virostko Markovič, Martinek.

STARÁ ĽUBOVŇA B PLAVEČ 1:0 (0:0) raster

Okresné derby sa nieslo vo veľmi slušnej atmosfére, i keď obidve mužstvá mysleli predovšetkým na futbal, ktorý v prvom polčase prevyšoval kvalitu priemeru piatej ligy. Príležitosti domáceho celku trestuhodne zahadzovali najmä Plichta a Mariančík. Po týchto šanciach prišla chvíľa hostí, ktorí vystrašili brankára Ščerbáka i domácich fanúšikov, keď po nevinnej strele nastrelili žrď domácej brány. Známe futbalové pravidlo nedáš - dostaneš sa potvrdilo a z následnej akcie domácich Richard Lelák hlavou zabezpečil domácim vedenie. Zaplnené tribúny štadióna čakali ďalšie góly v druhom polčase, ale hostia z Plavča dokázali, že majú skúsené mužstvo a najmä stred zálohy predčil tú na domácej strane. Hoci diváci ešte videli veľa sľubných príležitostí, ďalšie góly už neprišli. V peknom a veľmi slušnom zápase ostali tri body domácim.

Gól: 28. Lelák. Pred 500 divákmi rozhodoval Žiga, ŽK: Zajac, Filip (obaja Plaveč). ST. ĽUBOVŇA B: Ščerbák Pospíchal, Turlík, Lelák, Plichta Sivuľka, Hudák, Mariančík, Kupec Knapík, Lipčák, striedali: Folvarčík, Abrahámovský, Zima. PLAVEČ: Sudimák Šima, Nemergut, Dufala, Pekár - Pekár-Hudák (65. Štempa), Zajac, Filip, Tomčo Kolesár, Ščerbák.

RASLAVICE ŠTRBA 1:0 (1:0) raster

Len priemerný zápas z oboch strán začali hostia dosť nekoncentrovane, za čo pykali už v 10. minúte vedúcim gólom Plančára. Potom sa síce snažili výsledok čo najskôr otočiť, ale proti domácej obrannej línii sa nedokázali presadiť. Po obrátke zvýšili Štrbania aktivitu, čoho výsledkom bolo niekoľko sľubných gólových príležitostí. Tutovky Jackoviča a Ľ. Levockého však ostali trestuhodne nevyužité. Hostitelia boli nepochopiteľne príliš nervózni, čo vyvrcholilo vylúčením Žoltáka. Od tohto okamihu sa stretnutie zmenilo na nechutné divadlo, ktoré so športom nemalo nič spoločné. Podtatranci sa už v závere nedostali k tomu, aby sa pokúsili aspoň vyrovnať, a tak odišli domov sklamaní z prehry i z nešportového prostredia a nechutného záveru.

Gól: 10. Plančár. Pred 100 divákmi rozhodoval Klič, ŽK: Novotný, Leško, Žolták, Sedlák Jackovič, P. Kroták, ČK: Žolták (Raslavice). ŠTRBA: Marušák Otčenáš, Petras, P. Kroták, Macko Melek, Badzik, Hyriak, Kavka M. Levocký (37. Jackovič), Ľ. Levocký (58. Omasta).

SPIŠSKÉ BYSTRÉ KRUŽĽOV 3:2 (1:2) raster

Stretnutie sa od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu nieslo v znamení domáceho kolektívu. Ten však nevyužil v úvodnej štvrťhodine niekoľko sľubných šancí a onedlho za to pykal. V 20. minúte po chybe v rozohrávke domácich sa poľahky dostal k lopte hosťujúci M. Kantor a otvoril gólový účet duelu. Hostitelia síce už o päť minút odpovedali vyrovnávajúcim gólom, ale do kabín odchádzali s najtesnejším náskokom hostia z Kružľova. V 40. minúte totiž vyrobili domáci ďalšiu hrúbku v obrane, po ktorej inkasovali. Druhý polčas začali Kubašania náporom a už po niekoľkých sekundách Pitoňák vyrovnal. Domáci mali stále jasnú prevahu, ale Petruľova hlavička skončila na brvne a Michlík s Pitoňákom v koncovke taktiež nepochodili. Sieť súperovej brány nerozvlnili domáci dokonca ani z jedenástky, ktorú Pospíšilovi gólman hostí zneškodnil. Zaslúženej odmeny v podobe víťazného presného zásahu sa dočkali hostitelia desať minút pred koncom, keď Kubičko z bieleho bodu po ruke jedného z hráčov hostí poslal loptu za chrbát hosťujúceho brankára.

Góly: 25. Pekarčík, 46. Pitoňák, 80. Kubičko (z 11 m) 20. M. Kantor, 40. R. Kantor. Pred 250 divákmi rozhodoval Haviarik, ŽK: Herák Gutek 2, Bľanda, Pekár, Mochňacký, ČK: Gutek (Kružľov). SP. BYSTRÉ: Bendik Poracký, Vitko, Orolin, Kubičko Pekarčík, Lopúch, Pospíšil, Michlík (90. Mezovský) Petruľa (60. Herák), Pitoňák.

ĽUBICA MIKLUŠOVCE 1:0 (0:0) raster

Hostia sa v Ľubici od začiatku zamerali na pozornú defenzívu, z ktorej vyrážali do ojedinelých protiútokov. Domáci doplatili v prvom polčase na množstvo nepremenených príležitostí. Najväčšie šance spálili do prestávky M. Kaprál a Dziak, ktorí opečiatkovali brvno hosťujúcej svätyne. V druhom polčase sa hralo prakticky na jednu bránu a hostia sa už len bránili. Hráči Miklušoviec dlho odolávali tlaku hostiteľov a inkasovali až v 72. minúte. Krempaský prenikol až do pokutového územia a hosťujúca obrana ho zastavila iba za cenu nedovoleného spôsobu. Peter Rams ponúknutú výhodu zúžitkoval a Ľubičania tak zaslúžene získali tri body, vďaka ktorým si upevnili vedúcu priečku tabuľky.

Gól: 72. Peter Rams (z 11 m). Pred 200 divákmi rozhodoval Černica, ŽK: Peter Rams, ČK: Michalík (Miklušovce). ĽUBICA: Hájovský Gelata (75. Oravec), Krempaský, Labus, Peter Rams Pavol Rams, L. Kaprál, Barnáš, Drugač M. Kaprál, Dziak (58. Vojtánek).

Text k foto 1: Ľubičania po domácom triumfe nad Miklušovcami (1:0) zvýšili svoj náskok na čele tabuľky.