Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Malkin je na čele tabuľky produktivity NHL, Crosby najlepším strelcom

Jevgenij Malkin z Pittsburghu (vpravo). (Autor: TASR/AP)
SITA|3. jan 2017 o 09:01

Aktuálne zranený Marián Hossa (Chicago) je stále bezkonkurenčne najlepším Slovákom v tomto ročníku NHL.

NEW YORK. Hokejisti Pittsburghu sa usadili na čele individuálnych štatistík severoamerickej NHL.

Ruský útočník Jevgenij Malkin je so 43 bodmi (16+27) lídrom produktivity pred 19-ročný kapitánom Edmontonu Connorom

McDavidom (14+29) a klubovým spoluhráčom Sidneym Crosbym, ktorý je s 26 gólmi (má aj 16 asistencií) suverénne najlepším kanonierom ligy.

Penguins majú v elitnej desiatke kanadského bodovania vďaka Philovi Kesselovi na 7. priečke za bilanciu 12+26 až trojnásobné zastúpenie.

Top 10 uzatvára Brent Burns (San Jose), s 35 bodmi najproduktívnejší obranca súťaže. Aktuálne zranený Marián Hossa (Chicago) je so 16 gólmi a 23 bodmi stále bezkonkurenčne najlepším Slovákom v tomto ročníku NHL.

Kanadské bodovanie NHL:

/stav k 2. januáru (za menom hráča a klubom je počet odohraných zápasov, gólov, asistencií a bodov; zdroj: nhl.com)/

1.Jevgenij MalkinPittsburgh38162743
2.Connor McDavidEdmonton38142943
3.Sidney CrosbyPittsburgh32261642
4.Vladimir TarasenkoSt. Louis38182341
5.Artemij PanarinChicago40152439
6.Tyler SeguinDallas38132538
7.Phil KesselPittsburgh38122638
8.Cam AtkinsonColumbus35172037
9.Patrick KaneChicago40112637
10.Brent BurnsSan Jose37152035
...
88.Marián HossaChicago3416723
179.Tomáš TatarDetroit378917
189.Andrej SekeraEdmonton3641317

Najlepší strelci:

1. Sidney Crosby (Pittsburgh) 26 gólov

2. Auston Matthews (Toronto) a Jeff Carter (Los Angeles) po 20

4. Patrik Laine (Winnipeg) a David Pastrňák (Boston) po 19

6. Vladimir Tarasenko (St. Louis) 18

7. Cam Atkinson (Columbus), Wayne Simmonds (Philadelphia) a Alexander Ovečkin (Washington) po 17

10. Jevgenij Malkin (Pittsburgh), Arťom Anisimov, Marián Hossa (obaja Chicago) a Rickard Rakell (Anaheim) po 16

Súvisiace články