Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Malina: Ak prídem na palubovku, musím pomôcť

Sportnet|Publikované 28. nov 2013 o 23:00

Svidníčania ukončia sériu štyroch stretnutí na pôde súperov v Komárne. Proti nováčikovi chcú nadviazať na plný bodový zisk z Trenčína.SVIDNÍK. Po dvoch päťsetových bitkách v Prievidzi a St. Ľubovni cestovali volejbalisti Slávie Svidník tretíkrát za sebou vonku, kde sa v 9. kole predstavili na pôde COP Trenčín.

Tréner Svidníčanov Peter Kalný pred stretnutím upozorňoval, že domáci majú stabilizovanú zostavu a krivka ich výkonov má stúpajúcu tendenciu.

Mladí Trenčania svojej povesti neostali nič dlžní a od úvodu hrali s papierovým favoritom vyrovnanú partiu. V prvom sete viedli 24:21, no nakoniec ho získali až po odvrátení šiestich setbalov.

Ani v ďalších dvoch dejstvách nebola núdza o dramatické koncovky. V nich však hostia potvrdili väčšie skúsenosti a získali ich na 22, resp. 23.

Vo štvrtom sete už domáci nedokázali držať krok so Sláviou, ktorej hráči potvrdili zisk troch bodov výsledkom 25:18.

„Sme v pozícii tímu, ktorý musí, kým ostatní môžu a vtedy nie je žiadny zápas ľahký. Navyše v posledných stretnutiach sme nehrali s ľahkosťou, ako by sme si sami priali. Z toho dôvodu sme si nechceli komplikovať situáciu a Trenčín sme mali v pláne držať od začiatku nakrátko. To sa nám nepodarilo a domáci sa trošku rozbláznili. Súper nerobil veľa chýb, no pravdou je, že my sme ho k ním príliš nenútili. Do druhého setu sme nastupovali s tým, že ďalší si už stratiť dovoliť nemôžeme. Trenčanom sme odskočili na rozdiel 2 – 3 bodov a koncovky sme aj vďaka väčším skúsenostiam zvládli v náš prospech,“ hodnotil smečiar Slávie Svidník Marek Malina.

Kolektívny šport

Pri absencii univerzála Buckého potiahol mužstvo 19 bodmi práve Malina, ktorý na palubovku prišiel v pozícii striedajúceho hráča. Jeho výkon ocenil aj tréner P. Kalný, keď vyzdvihol komplexnosť svojho zverenca.

„S trénerom sme sa bavili, že ak nastúpim z lavičky, musím mužstvu pomôcť a som rád, že sa mi to podarilo. Osobne sa mi hralo dobre, ale podiel na tom má tiež nahrávač Soták, ktorý nahrával tam, kde to považoval za najúčinnejšie, z čoho som ťažil aj ja. Rovnako dobre zahral napríklad Kuchárik a práve o tom je kolektívny šport, v ktorom je dôležité, aby sa vždy našiel niekto, kto v konkrétnom momente alebo stretnutí potiahne celé mužstvo,“ uviedol M. Malina.

O koncentrácii

Svidníčania sa najbližšie predstavia v Komárne. Nováčik prehral v prvom meraní síl na východe 1:3, no naposledy príjemne prekvapil v Prešove, kde získal bod.

Podľa Malinu bude viesť cesta k víťazstvu cez maximálne koncentrovaný výkon. „Komárno prehralo v Prešove až v tajbrejku a doma si bude veriť ešte viac, preto očakávam náročnejší zápas ako u nás. Na druhej strane, my sa musíme pozerať na seba, čo znamená napredovať a výkonmi potvrdzovať, že chceme hrať o titul. Keďže každý sa chce proti nám vytiahnuť, nesmieme dovoliť, aby sa súper dostal do tempa,“ zdôraznil M. Malina.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.