Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Malíková spokojná s časom

Sportnet|Publikované 21. aug 2008 o 22:00

PEKING. Prognózy sa nenaplnili, chodkyniam v Pekingu na 20 km nerobilo ovzdušie a vysoká teplota s vlhkosťou problémy.Včera vládlo v čínskej

PEKING. Prognózy sa nenaplnili, chodkyniam v Pekingu na 20 km nerobilo ovzdušie a vysoká teplota s vlhkosťou problémy.

Včera vládlo v čínskej metropole zamračené a daždivé počasie. "Pred olympijskými hrami sa hovorilo o smogu, horúčave a veľkej vlhkosti. Podľa toho, čo som zažila, neviem, o čom bola reč. Dnes to bolo úplne iné. Smog je podstatne horší v Mexiku. Teploty i vlhkosť boli v Pekingu menšie ako v Koči, kde sme boli na predolympijskom sústredení. Jediné, čo v prognózach chýbalo, bol dážď. Zabudli nám preto pribaliť pršiplášte," zasmiala sa Zuzana Malíková. Dvadsaťpäťročná rodáčka z Nových Zámkov dopochodovala do cieľa v sezónnom maxime 1:34:33 na 32. mieste.

Išla svoje tempo

Na hustý dážď si zvykla už po troch kilometroch. Po nich mala chodecké topánky plné vody. Malíková išla olympijské preteky v rovnomernom tempe. Kilometer pochodovala medzi 4:40 a 4:50 min. Členka Lokomotívy Šurany si síce uvedomovala, že by mohla ísť v úvode aj rýchlejšie, prepálené tempo by však mohlo znamenať predčasný stop. "Dvadsiatka sa láme medzi 12. až 14. km, nemôže sa to v úvode prepáliť. Na trati som nemala veľké krízy. Prekvapil ma rýchly začiatok súperiek na štadióne, kde to poriadne napálili. Ja som sa snažila ísť svoje tempo a nestarať sa o súperky," hovorila Malíková. Od prvých metrov sa pohybovala v piatej desiatke, v druhej polovici trate sa posunula na 32. priečku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.