Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Malí postavami, veľkí výkonmi

Sportnet|Publikované 23. aug 2009 o 22:00

Po štyroch neúrodných kolách, z ktorých Tatran vyšiel naprázdno bodovo i gólovo, zeleno-bieli konečne zabrali. Pod trojgólovú výhru sa podpísal výkon celého tímu. Peter Katona i debutujúci Martin Pribula však boli strojcami rozhodujúcich akcií.

PREŠOV.

Utešená strela Katonu

Už v 7. min. drzosťou skúseného borca obral Pribula o loptu Kozáka. Po jeho nezištnej prihrávke otváral skóre utešenou strelou Katona. Pred druhým gólom vysunul Pribula Katonu a prešovský hráč vnikajúci do pokutového územia bol faulovaný križujúcim Dosoudilom. Nariadenú jedenástku premenil Poliaček. Aj v treťom góle mala prsty táto dvojica. Katona sa dostal až do pokutového územia hostí, odkiaľ poslal krížnu prihrávku na pravú stranu Pribulovi. Ten sa ocitol sám pred brankárom Slovana Putnockým a presnou strelou k ľavej žrdi mu šancu zasiahnuť nedal. Tento gól spečatil prvú jarnú výhru Tatrana na domácej tráve. "Pochvalu si zaslúži celé mužstvo," tvrdil nám po zápase Peter Katona. "Bojovali sme o každú loptu, žiadna nebola pre nás stratená. Podľa mňa dnes vyhralo lepšie mužstvo, takýto výkon v takejto atmosfére ozaj teší." Na góly čakal Tatran dlho... "Strelecky sme sa dlho trápili, to je pravda, dúfam ale, že je to už za nami. Chytili sme sa na majstrovi. O to viac je to pre nás povzbudzujúce."

Dali mu lekciu z efektivity

Motivácia prešovským futbalistom pred týmto duelom nechýbala. "Slovan vzbudzuje rešpekt. Tentoraz sme ho, ako som už povedal, položili bojovným výkonom na lopatky." Prešovčania zase raz dokázali, že s mužstvami z vyšších poschodí tabuľky to jednoducho vedia. "Je to pravda. Aj mne osobne sa proti takýmto súperom hrá omnoho lepšie. Slovan chcel hrať. My sme mu to v určitých fázach dovoľovali, no na druhej strane sme mu dali lekciu efektivity." V zápase si diváci všimli výbornú spoluprácu Katonu s Pribulom. "Niečo sme spolu už v prešovskom B-čku odohrali, takže určitú spoluprácu máme zažitú a teraz sme ju zúročili. Výhra nad Slovanom znamená pre nás dosť. Klíma po predošlých neúspechoch bola značne dusná. Neúspechy robili svoje. Verím, že po takomto úspechu a zlepšenom výkone sa to už v našej kabíne prevetralo."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.