Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Malému Lipníku chýbala futbalová šťastena a zohratosť

Sportnet|Publikované 19. nov 2002 o 23:00

Malý Lipník - Medzi podtatranských piatoligových účastníkov skupiny severozápad vo Východoslovenskom regióne patrí FK Malý Lipník. Jeseň futbalového

ročníka 2002/2003 nevyšla v klube podľa predpokladov, pretože po polovici súťažného ročníka sa mužstvo ocitlo na chvoste tabuľky. Táto nelichotivá skutočnosť mrzí aj tajomníka FK Františka Kravčáka, ktorému sme položili zopár otázok.

Máte za sebou prvú polovicu súťažného ročníka a postavenie mužstva na chvoste tabuľky nie je určite najlichotivejším vysvedčením vášho kolektívu. V čom sa vyskytli najhlavnejšie problémy a zádrhely?

Pred začiatkom sezóny sa káder doplnil o mladých perspektívnych hráčov. Predpokladal som, že nebudú adekvátnou náhradou za R. Pavliša a Šomského, ktorým skončilo hosťovanie. Ale na druhej strane som neočakával, že počas celej jesene sa budeme pohybovať na konci tabuľky. Pri nezodpovednom prístupe k tréningom sa v niektorých zápasoch prejavila aj neskúsenosť kolektívu, absentovala jeho zohratosť a niektorým jednotlivcom chýbala tá správna zanietenosť zabojovať o úspešný výsledok.

V porovnaní s uplynulou sezónou výsledky mužstva potvrdili, že forma výrazne poklesla už v prvej štvrtine jesennej časti. Z akého dôvodu?

Zmeny v kádri nám k zlepšeniu výkonov vôbec neprospeli. K hernej pohode nám nepridali ani straty bodov v domácom prostredí. Musím však podotknúť, že v niektorých zápasoch, či už na Štrbe, v Zborove alebo v Š. Michaľanoch nám chýbala aj potrebná futbalová šťastena. Neospravedlniteľný bol prístup hráčov v poslednej štvrťhodine v Š. Dravciach a v predposlednom kole v Sp. Podhradí, kde mužstvo bolo vhodné "na uterák" a pre fanúšikov pripravilo zahanbujúce prehry.

Na domácej pôde ste stratili takmer polovicu z možných získaných bodov a inkasovali vysoké kvantum gólov. V čom vidíte príčiny tohto nelichotivého ukazovateľa?

V prehratých domácich stretnutiach sme nezvládli ich úvody. V každom sme už do piatej minúty inkasovali a nie všetci hráči takýto vývoj psychicky znášali. Aj keď sme so súpermi odohrali minimálne vyrovnané duely, hlavne v obranných činnostiach bolo z našej strany vyprodukovaných viacero individuálnych chýb a to rozhodlo.

Stojíte na prahu zimnej prípravy. Čo očakávate od tohto náročného obdobia vo vašom FK?

Po poslednom jesennom kole sa väčšina hráčov zapojila v rôznych kolektívoch do okresnej ligy sálového futbalu. Do začiatku zimnej prípravy je ešte dosť času, teraz nám treba zhodnotiť nepriaznivú jeseň a rozobrať príčiny slabších výkonov mužstva.

Nastane počas zimnej prípravy pohyb v kádri, ktorý by dopomohol k vzostupu formy mužstva v odvetnej časti?

Situáciu s nelichotivým postavením sme si skomplikovali sami a samozrejme chceme nájsť z toho východisko. Snahou výboru bude doplniť káder skúsenejšími hráčmi a zlepšeným prístupom k tréningu zachovať v obci s futbalovou tradíciou V. ligu. V tabuľke pravdy máme mínus 7 bodov. Horšie sú na tom iba mužstva Krivan a Zborova, rovnako mínus 7 bodov má aj Malcov, 6 mínusových bodov má na svojom konte Podolínec. V úvodných 4 kolách jarnej odvety hráme trikrát na domácom trávniku a myslím si, že už v nich sa rozhodne o reálnosti zachovania tradície v Malolipnickom futbale.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.