Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Malého Alexa podporil aj Július Hudáček

Hokejisti pre Alexa. Riaditeľ SAHL Maroš Buchla (vľavo), riaditeľ HK Sp. Nová Ves Miroslav Gavalier (uprostred) odovzdali otcovi Alexa Hrušovského šek na sumu 3 600 eur. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 29. dec 2014 o 23:00

Z charitatívneho zápasu sa vyzberalo pre malého Alexa 3 600 eur.SP. NOVÁ VES. Najprv to bola len odvážna myšlienka predstaviteľov Spišskej amatérskej hokejovej ligy (SAHL) v Spišskej Novej Vsi.

Počas sviatkov zorganizovať charitatívny zápas A mužstva HK s Výberom SAHL.

Zo strany áčkarov nebol žiadny problém a tak dva dni pred Vianocami si 500 divákov prišlo pozrieť výbornú hokejový akciu a podporiť jej hlavnú myšlienku – pomoc pre malého zdravotne postihnutého Alexa Hrušovského.

Tritisíc šesťsto

V exhibičnom stretnutí hokejisti na ľade bavili divákov. Padlo šestnásť gólov.

Hokejový amatéri zdolali áčkarov 10:6, ale výsledok bol v tomto súboji najmenej podstatný.

„Pred dvoma mesiacmi sme sa rozprávali s Petrom Kristianom zo Spišskej amatérskej ligy s tým, že oni prišli s myšlienkou zorganizovať charitatívny zápas. Pre nás to bol oddychový zápas, verím, že vyzbierané peniaze pomôžu Alexovi. Vždy, keď bude čas a priestor, takúto akciu podporíme,“ zdôraznil kapitán HK Spišská Nová Ves Ľubomír Vaic.

„A mužstvo malo za sebou ťažký zápas s Topoľčanmi. To nebolo podstatné. Moje skromné odhady boli tisíc, resp. dvetisíc eur. Vyzbieraná suma 3 600 eur ma v dobrom šokovala,“ povedal riaditeľ SAHL Maroš Buchla.

Reprezentant si to užil

Obrovský aplauz spišskonovoveského publika zožal odchovanec Július Hudáček. Ten sa na pár dní zastavil doma a na ponuku zachytať si pár minút medzi priateľmi na ľade veľmi rád prijal.

„Stále sa rád zastavím v Spišskej a prídem na ľad. Bolo to špecifické, užil som si to. Bolo to spríjemnenie vianočných sviatkov, no hlavne dobrá myšlienka,“ pochvaľoval si dobrú akciu brankár švédskeho Örebro a slovenskej reprezentácie Július Hudáček, ktorý do tomboly venoval svoj klubový dres.

Netradičný hokejový zápas milo prekvapil všetkých. Organizátorov diváckym záujmom, dobrým hokejom, zaujímavým výsledkom, no najväčší aplauz bol pri vyhlásení vyzbieranej sumy a odovzdávaní šeku.

„Ťažko sa mi hľadajú slová. Ďakujem. Ďakujem všetkým, ktorí ste nám takto pomohli,“ dojatý povedal pri preberaní šeku otec Alexa Hrušovského.

O dva dni hokejisti a fanúšikovia hokeja na Spiši rozbaľovali doma darčeky spod vianočného stromčeka. No najkrajší bol ten pre malého Alexa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.