Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Malec do Caroliny, Staňa a Balej na farmu

SITA|3. feb 2004 o 11:09

WASHINGTON 3. februára (SITA) - Pondelkové transakcie v rámci NHL zasiahli aj troch slovenských hokejistov. Do prvého tímu Caroliny povolalo vedenie klubu obrancu Tomáša Maleca, na farmy naopak putujú brankár Rastislav Staňa z Washingtonu a útočník Jozef

Balej z Montrealu.

Tomáša Maleca povolali do kabíny prvého tímu Hurricanes druhýkrát v tejto sezóne. Dvadsaťjedenročný obranca sa v Caroline objavil už 25. novembra, ale o deň neskôr proti New York Islanders nenastúpil a potom sa vrátil na farmu do Lowellu. Vedenie Caroliny po ňom tentoraz siahlo preto, lebo muselo zaradiť beka Aarona Warda na listinu zranených. Malec odohral na farme v Lowelli v tejto sezóne 42 stretnutí s bilanciou 3 góly, 6 asistencií a 67 trestných minút. Rodák zo Skalice debutoval v Caroline 15. decembra 2002 a v sezóne 2002/03 odohral za Hurricanes 41 zápasov.

Rastislav Staňa sa opäť objaví v zostave Portlandu v AHL, kam ho poslal Washington. Capitals namiesto rodáka z Košíc povolali Maxima Ouelleta. Dvadsaťštyriročný slovenský brankár odohral v tejto sezóne za Washington šesť zápasov, v ktorých má priemer 3,13 inkasovaného gólu na zápas a 89-percentnú úspešnosť zákrokov. V NHL debutoval Staňa 24. novembra 2003 v Detroite, kde vychytal víťazstvo 4:1 a stal sa prvým slovenským brankárom v NHL s víťazným zápasom. Staňu vyniesli do prvého tímu Capitals najmä vynikajúce výkony v drese Portlandu v AHL, kde v posledných zápasoch neinkasoval 133 minút a 31 sekúnd. Z 15 zápasoch vychytal dvojnásobný medailista z hokejových majstrovstiev sveta päťkrát čisté konto, čo je najviac spomedzi všetkých gólmanov v AHL. Staňa by sa na budúci týždeň v pondelok mal objaviť v zápase hviezd AHL.

Jozef Balej sa sťahuje z Montrealu na farmu do Hamiltonu. Vedenie Habs povolalo namiesto neho obrancu Karla Dykhuisa. Dvadsaťjedenročného rodáka z Myjavy povolali Canadiens 22. januára, v štyroch stretnutiach však ani raz nebodoval. Balejovi sa darí v AHL, kde za Hamilton odohral 44 zápasov s bilanciou 23 gólov a 23 asistencií.

Súvisiace články