Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Malák na 30 km voľnou technikou siedmy

SITA|Publikované 26. jan 2007 o 12:13

TURÍN 26. januára (SITA) - Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Michal Malák obsadil v piatkových pretekoch na 30 km voľnou technikou s hromadným štartom na XXIII. svetovej zimnej univerziáde v talianskom ...

TURÍN 26. januára (SITA) - Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Michal Malák obsadil v piatkových pretekoch na 30 km voľnou technikou s hromadným štartom na XXIII. svetovej zimnej univerziáde v talianskom Turíne siedme miesto. Na tratiach v stredisku Pragelato Plan, na ktorých sa vlani bojovalo aj o olympijské pocty v rámci XX. ZOH, sa od štartu pohyboval na čelných pozíciách. V záverečných kilometroch sa pole pretekárov natiahlo, v dramatickom finiši si nakoniec zlato vybojoval Rus Maxim Vylegžanin o 1,6 s pred Bielorusom Alexandrom Lazutkinom, bronz so stratou 7,9 s získal ďalší ruský lyžiar Nikolaj Chochrjakov. Malák zaostal za novým akademickým majstrom sveta o 18,2 s.

Výsledky:

BEH NA LYŽIACH:

Muži - 30 km voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Maxim Vylegžanin (Rus.) 1:07:55,3 h, 2. Alexander Lazutkin (Bielorus.), 3. Nikolaj Chochrjakov (Rus.) +7,9,... 7. Michal Malák (SR) +18,2.