Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

"Maladec" Sekerová zacvičila medailovú kladinu, nové úbory pre Prokešovú

TASR|12. aug 2004 o 08:29

Atény 12. augusta (TASR) - Obe slovenské gymnastky z olympijského tímu majú pozitívne novinky. Športovej gymnastke Zuzane Sekerovej sa podarilo zacvičiť ...

Atény 12. augusta (TASR) - Obe slovenské gymnastky z olympijského tímu majú pozitívne novinky. Športovej gymnastke Zuzane Sekerovej sa podarilo zacvičiť v tréningu takú zostavu na kladine, že spoločne s trénerkou Katarínou Krekáňovou si vyslúžila uznanie zo strany gymnastickej veľmoci Ruska. Jej spolubývajúca z dediny Katarína Prokešová, ktorá do Atén dorazila len v utorok, sa mohla pre zmenu potešiť čerstvou zásielkou z USA a mohla si vyskúšať dva nové úbory pre jej olympijské vystúpenie.

Po vyskúšaní jedného bordového a druhého bieleho oblečenia vyhlásila: "Mám viacero možností, v čom budem vystupovať. Mám tieto dva modely, ktoré som dostala teraz a okrem nich mám ešte tri vlastné, v ktorých som tento rok skákala majstrovstvá Európy a majstrovstvá sveta, čiže ešte tiež nie sú veľmi staré."

Sekerová, ktorá bola pred štyrmi rokmi v Sydney najmladšou členkou slovenskej výpravy, už má po stránke svojho oblečenia jasnejšie. "Podľa všetkého by sa mala predstaviť v čiernom úbore, ktorý má v hornej polovici krásne sfarbené plamene," prezradila jej trénerka Katarína Krekáňová. Športová gymnastka pôsobí v Aténach už o niekoľko dní dlhšie ako Prokešová a v stredu zvládla ostrý tréning na troch náradiach. "Zuzkin tréning zatiaľ prebieha veľmi dobre. Po jej zostave na kladine za mnou dokonca prišli ľudia z ruského tímu, uznanlivo ma potľapkali po chrbte a smerom k Zuzke pochvalne povedali ďmaladecď," šťastne konštatovala Krekáňová a zdôraznila: "A právom, lebo ak by všetko zvládla tak, ako v tréningu aj na pretekoch, trúfam si povedať, že by to bolo na medailu.

Ani obe gymnastky netvoria žiadne výnimky v rámci slovenskej výpravy, ktorá si jednohlasne pochvaľuje tréningové i ubytovacie podmienky v olympijskej dedine. "Musím sa priznať, že sa mi tu veľmi páči, aj keď som si to pôvodne možno trochu ináč predstavovala - možno trochu väčšiu megalomániu, alebo trošku honosnejšie, ale naozaj sa mi to tu všetko páči," hodnotila olympijská debutantka z trampolíny Prokešová.

Súvisiace články