Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Mala obhajovať, zranila sa. Fenningerová vynechá sezónu

Anna Fenningerová získala veľký krištáľový glóbus v posledných dvoch sezónach. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 21. okt 2015 o 20:33

V posledných dvoch sezónach ovládla Svetový pohár alpských lyžiarok. Tri dni pred štartom nového ročníka však spadla počas tréningu a musela ísť na operáciu. Anna Fenningerová bude pauzovať deväť až dvanásť mesiacov.

SOELDEN. Rakúska lyžiarka Anna Fenningerová utrpela počas stredajšieho tréningu v Söldene vážne zranenie kolena a v ten istý deň absolvovala aj operáciu.

Obhajkyňa veľkého glóbusu vynechá celú nasledujúcu sezónu Svetového pohára alpských lyžiarov. Odštartuje už o tri dni.

Anna Fenningerová mala obhajovať víťazstvo vo Svetovom pohári.

Fenningerová spadla počas obrovského slalomu a na kliniku v neďalekom Innsbrucku ju previezli vrtuľníkom. Tam sa podrobila vyšetreniam, ktoré určili, že musí ísť pod nôž. Následne absolvovala operáciu roztrhnutých skrížených väzov a poškodeného jabĺčka v pravom kolene.

"Nebude môcť súťažiť v žiadnych pretekoch v tejto sezóne SP," oznámili zástupcovia Rakúskeho lyžiarskeho zväzu. Nový ročník odštartuje cez víkend práve v Söldene.

sweden_alpine_skiing_world_cup6195832329_r5676_res.jpg

Anna Fenningerová si v novej sezóne nezajazdí. FOTO - TASR/AP.

"Operácia dopadla dobre," povedal večer tímový lekár rakúskeho tímu Christian Hoser s tým, že Fenningerová bude nútene pauzovať deväť až dvanásť mesiacov.

"Je to veľmi vážne zranenie, ale pre lyžiara nie úplne najhoršie. Preto existuje nádej a reálna šanca, že bude môcť pokračovať v kariére," dodal.

Dvadsaťšesťročná Rakúšanka, ktorá vyhrala celkové poradie SP v uplynulých dvoch sezónach a má na konte aj tri zlaté medaily z majstrovstiev sveta a jednu zo zimnej olympiády v Soči, má dlhodobo problémy s kolenami.

Informovali agentúry AP a DPA.

Súvisiace články