Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Malá dušička je im cudzia, chcú byť hore

Sportnet|Publikované 2. feb 2009 o 23:00

Vyberali talenty na diskotékových duelochCez víkend odštartovala najvyššia súťaž v boxe seniorov. Medzi päticou účastníkov figuruje aj dvojica z

Vyberali talenty na diskotékových dueloch

Cez víkend odštartovala najvyššia súťaž v boxe seniorov. Medzi päticou účastníkov figuruje aj dvojica z východného Slovenska. Okrem MŠK Vranov sa do zápolení zapojí tiež nováčik medzi elitou - BC Agent 007 Slovenské Nové Mesto. Spravidla tí, ktorí po prvý raz okúsia príchuť najnáročnejších bojov, majú skromnejšie ciele, no už dlhší čas priaznivci tohto športu registrujú, že Zemplínčania nevstúpia do ringu s malou dušičkou. Skôr naopak.

KOŠICE. Papierové prognózy naznačujú, že silná bude Dubnica aj Nitra, ktorá sa spojila s ŠKP Bratislava. Mladé mančafty zase majú zase Vranovčania a Galanta. Naši však mienia postaviť prognózy na hlavu a prekvapiť.

Výborné podmienky

Pošteklili sme šéftrénera BC Jána Ondu (pomáhajú mu Juraj Seman, Jozef Balog a Martin Gajdoš) s tým, že viacerí pasujú za favoritov práve jeho zverencov. Diplomaticky sa usmial s tým, že cieľom bude čo najlepšie obstáť. "Ak chcete vyhrávať, potrebujete mať obsadených šesť z jedenástich hmotnostných kategórií takými borcami, korí budú bodovať." Hoci z úmyslu angažovať Kokavca zišlo, predsa sa podarilo získať viacerých naozaj vyspelých jednotlivcov z iných klubov. Prevahu majú Košičania, ale prišli i Vranovčania či Humenčania. "Máme azda najlepšie podmienky na prípravu a fungovanie. Od začiatku roka sme spustili tvrdú prípravu na ligu. Najprv silovú časť, potom sme sa zamerali na technické záležitosti. Prvý duel nás čaká v polovici februára, keď hostíme Dubnicu." Isté je, že diváci v S. N. Meste sú celí nažhavení a je reálne, že kapacita haly nebude postačovať náporu záujemcov. Šéf klubu Mikuláš Vareha, ktorý je aj šéfom SABA, pomohol k tomu, aby sa znovu extraliga oživila. Sľúbil pomoc klubom a ponúkol borcom v BC Agent 007 vhodné možnosti. Napríklad Ján Onda ml. (je jedným zo synov trénera, druhým je Michal Onda) je platený vyslovene za boxovanie a prípravu. Taktiež Martin Parlagi sa môže venovať iba šermu s koženými rukavicami.

Zaujímavá súpiska

Ako sme už naznačili, v klube sa zišla partia skúsených aj mladších. Časť košickej družiny, ktorá vyrastala v Lokomotíve, sa pripravuje doma, hlavný kouč pendluje medzi S. N. Mestom a Košicami. S kým sa ráta v súťaži? Do 51 kg je to Šarga (vytiahol ho - podobne ako niektorých iných nováčikov - tréner Onda), do 54 kg Parlagi, do 57 kg Rostaš, do 60 kg Gulyaš a možno aj Labuda, do 64 kg M. Onda, do 67 kg Gloner, do 71 kg Konečný, do 75 kg Balog, do 81 kg J. Onda, do 91 kg Tóth, nad 91 kg Mozný. Niektoré kategórie sú dupľované, poruke sú i ďalší adepti Kaľavský, či Humenčania Sorokáč, Dzoba a Jun. Z Lokomotívy pribudol i mladý Vencel. "Najstaršími sú Mozný a Jano Onda. Máme však tiež dosť mladých chlapcov." Je zaujímavé, že niektorí borci sú Maďari. Môžu vystupovať v extralige? "Dohodli sme sa tak, že tí, čo nie sú registrovaní v inej krajine - teda v Maďarsku - môžu boxovať u nás. To je prípad Šargu, Rostaša, Glonera, Gulyaša." Je známe, že nových potenciálnych borcov objavili v BC prostredníctvom diskotékových duelov. Niektorým sa to nepáčilo, aj v Maďarsku sa ozvala kritika. "I samotný legendárny Papp, olympijský víťaz, tvrdil, že si pästiarov vyberal na ulici. Kto sa najlepšie bil, toho zobral. U nás sme chlapcom umožnili zaboxovať si a najtalentovanejších sme stiahli na tréningy," poznamenal J. Onda st.

ŠTEFAN KÚŠIK

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.