Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Makó si k čistému kontu pripísal asistenciu

Sportnet|Publikované 29. sep 2013 o 22:00

Prvým mužstvom, ktoré zdolalo v sezóne Lokomotívu Košice, je MFK Vranov. Výsledok 1:0 zariadil E. Streňo.

Prvým mužstvom, ktoré zdolalo v sezóne Lokomotívu Košice, je MFK Vranov. Výsledok 1:0 zariadil E. Streňo po prihrávke brankára E. Makóa.

VRANOV. MFK Vranov sa chcel udržať na úspešnej výsledkovej vlne aj proti lídrovi FC Lokomotíva Košice.

Zverenci trénera Miroslava Janteka totiž veľmi dobre vedia, ako ťažko sa po turbulenciách upratuje. Sériu piatich stretnutí bez víťazstva zastavili doma s Košicami B, pred týždňom zmazali dvojgólové manko v Humennom a v sobotu získali viac, nielen tri body.

Pozícia lídra bez prehry, útočný dvojzáprah R. Jurko – R. Zeher a posledné výkony domácich boli magnetom, ktorý prilákal na tribúnu nielen fanúšikov z blízkeho okolia, ale tiež z okresov Humenné, Stropkov či Svidník.

Volejbalová inšpirácia

Vranovčania zvládli svoju misiu na výbornú. M. Jantek viackrát v médiách zdôraznil, že ak chce mužstvo uspieť, alfou a omegou je defenzíva.

Hoci sa zoznam defenzívnych hráčov domácich v posledných dueloch mení, proti Lokomotíve podali sústredený, zodpovedný a kompaktný výkon. Z toho dôvodu Erik Makó musel vytiahnuť iba jeden bravúrny zákrok, keď robinsonádou zlikvidoval hlavičku R. Zehera.

„Ešte z čias, kedy som chytal v Česku, si pamätám majstrovské ťahy R. Zehera v drese Ostravy. Spolu s R. Jurkom sa narodili s inštinktom strelcov, preto som si uvedomoval, že im stačí jedna pološanca, aby dokázali skórovať. Pravdou je, že som nemal veľa práce, no motivácia zdolať lídra zamestnávala moju koncentráciu dostatočne. V 22. min. som stál na čiare a nechcel som experimentovať, pretože lopta sa predo mnou odrazila od zeme. Z toho dôvodu som si dal záležať, aby som ju vyrazil do strany, lebo pred mnou bolo klbko hráčov, čo je vždy nebezpečné. Môj zákrok mohol vyzerať ako prihrávka volejbalového nahrávača, no som rád, že som túto situáciu vyriešil,“ komentoval brankár MFK Vranov Erik Makó.

Gólová asistencia

Ochranca svätyne domácich sa nezapísal do štatistík iba tretím čistým kontom v sezóne, ale na konto mu pribudla aj asistencia pri góle E. Streňa. Najskôr pohodlne stiahol zo vzduchu nakopnutú loptu, vyhodil ju M. Turcovskému a po jeho kolmici trafil najlepší strelec MFK presne k žrdi.

„Mišek Turcovský bol v strede absolútne sám, preto som začal akciu od neho. Keďže Erik mieril po náročnom šprinte k vzdialenejšej žrdi, z mojej pozície som ťažko mohol odhadnúť, či lopta putuje do siete, žrde alebo mimo brány. Tlačil som ju očami a hneď, ako sa akcia skončila gólom, som si uvedomil, že mám na konte asistenciu,“ smial sa E. Makó.

„Pokojný“ záver

Hostia mali takmer polhodinu na to, aby prepli na vyšší výkonnostný stupeň. Hoci tréner R. Berta siahol po striedaniach, či rošáde s R. Zeherom a L. Horváthom, ktorí si vymenili miesta, Lokomotíva sa nenaštartovala.

Vranovčania hrali s entuziazmom a odmenou im bol pokojný záver bez toho, aby E. Makó musel zasahovať aj v iných situáciách, ako boli štandardky.

„Možno to bude znieť ako klišé, ale proti Lokomotíve sme podali najlepší výkon v sezóne. Futbal je o tom, čo dovolíte súperovi a my sme ho do hry vďaka našej vlastnej aktivite nepustili. Po posledných dvoch dobrých výkonoch sme si chceli tento zápas užiť a to sa nám podarilo. Nikto nepochybuje o kvalite hostí a to viac musím vyzdvihnúť chlapcov v poli, ktorí náročnú úlohu zvládli s prehľadom,“ hodnotil E. Makó.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.