Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Majstrovstvá sa pre nás skončili. Košičania fandili nad obedom a kofolou

Študenti fandili. Hra sa im páčila viac ako predošlé. (Autor: Judita Čermáková)
Katarína Gécziová|Publikované 17. máj 2016 o 22:00

Namiesto tradičného hokejového piva na stole kofoly a obedy. Takto v podnikoch sledovali Košičania zápas Slovensko – USA.

KOŠICE. Na obrazovkách sa boj o postup do štvrťfinále začal o 11.15 hod. Na rozdiel od predošlých zápasov, ktoré hokejoví fanúšikovia poobede a podvečer nerušene sledovali doma alebo po práci v podnikoch, sa teraz museli uspokojiť s obedňajšou prestávkou.

Bayerova sladovňa v Starej sladovni praskal vo švíkoch. Ľudia si z práce odbehli na obed, objednali menu a nerušene sledovali hokej na veľkoplošnej obrazovke i viacerých menších televízoroch.

Jaroš si to načasoval

„Spojili sme príjemné s užitočným. Sedíme síce nezvyčajne bez piva len s kofolou, ale za to máme radosť, pretože sme videli gól, ktorý Američanom napálil do bránky Jaroš. Dobre si to načasoval, akurát počas nášho obeda, to by sme v práci nemali šancu vidieť,“ tešili sa krátko po prvej tretine fanúšikovia nad obedovými taniermi.

„Je jasné, že ďalšie dve tretiny si tu už neposedíme. Ale po prvý raz mi neprekáža, že čakám na jedlo,“ netajil spokojnosť ďalší hokejový stravník.

Fanúšik: Snažia sa, hrajú

Nalepení na obrazovkách umiestnených po oboch stranách stien sledovali petrohradskú drámu zákazníci sport pubu Hattrick.

Nerušila ich ani skutočnosť, že Američania spravili Slovákom počas druhej tretiny škrt cez rozpočet.

Sekundu pred koncom presilovky, keď sedel na trestnej lavici Dominik Graňák, strelili Američania puk do našej bránky. Skupina študentov sociálnej práce Univerzity P. J. Šafárika nad nimi nelámala palicu.

„Rozhodne dnes hráme lepší hokej ako počas katastrofálneho víkendu. Je to vyrovnanejší zápas a Američania určite nie sú slabší súper,“ komentoval jeden z nich.

„Snažia sa, hrajú, ešte to môžeme zmeniť, otočiť. Veríme im, prečo nie?“ nestrácal nádej jeho spolusediaci.

„Zúfalá“ snaha

V 43. minúte sa potvrdilo, že Američania sa nechcú vzdať bez boja a svoje skóre zvýšili o ďalší bod. S ubúdajúcimi minútami sa Slovensku štvrťfinále vzďaľovalo. Nádej sa vrátila po Skalického vyrovnávajúcom góle.

„Veru je to zúfalá snaha,“ zopakoval po komentátorovi ironicky ďalší divák.

Tesne pred koncom zápasu si neodpustil poznámku, že takto ako s Američanmi mali do poslednej chvíle bojovať v predošlých prehratých zápasoch.

Fanúšikovia sa tretej strely do americkej bránky dočkali až v predĺžení. Slovákom sa tým zatvorila cesta o postup.

2_judy_r3142_res.jpg

Dva v jednom. Obedňajšia prestávka spojená s hokejom. Foto: Judita Čermáková

1_judy_r1515_res.jpg

Smutný Sekera. Smutní fanúšíkovia. Foto: Judita Čermáková

Autor: Katarína Gécziová

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.