Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Majstrovský návrat Kapajčíka

Sportnet|Publikované 19. okt 2008 o 22:00

Posledné, štvrté podujatie európskeho šampionátu terénnych motocyklových súťaží enduro malo pre slovenské farby veľmi príjemnú príchuť, keď dvojica

jazdcov Róbert Kapajčík a Štefan Svitko vybojovali medailové priečky.

KOŠICE/HENGELO. Už pred odchodom do holandského mestečka Hengelo bolo jasné, že spomínaná dvojica sa domov nevráti naprázdno, avšak nebolo jasné s akými kovmi. Obaja boli vo svojich kategóriách na druhých miestach priebežného poradia Kapajčík medzi juniormi E2/3 a Svitko v seniorskej kategórii E3. Mladý Košičan strácal na Francúza Yannika Bossiho osem bodov, čo bolo dosť, a ak by Bossi dokončil oba dni, titul by mu neunikol.

Predčasná minúta

Posledné podujatie bolo pre oboch mladíkov aj o psychike, ktorá hlavne v prípade nášho reprezentanta zohrala veľkú rolu. Prvý deň spomínaná dvojica jazdcov jazdila v jednej minúte, čo nahrávalo Francúzovi, ale jeho nečakané odstúpenie posunulo do popredia Kapajčíka. "V jednej chvíli ma to potešilo, ale iste by to bolo zaujímavejšie, ak by sme bojovali až dokonca. Po odstúpení Bossiho som získal viac sebavedomia, jazdil som uvoľnene, čo som zužitkoval na víťazstvo. Pred štartom druhého dňa som pociťoval veľkú zodpovednosť, hoci som si to nechcel pripustiť," hovorí R. Kapajčík. Aj keď odjazdil už veľmi veľa významných pretekov, v tom najnevhodnejšom okamihu urobil školácku chybu. Predčasný štart ho stál trestnú minútu, čo iate nepomohlo jeho sebavedomiu. Bossi cítil šancu, kým Robo neistotu, čo vyústilo v nepríjemný pád. Zostal po ňom značne otrasený, ale pokračoval v jazde, lebo súboj o majstra bol otvorený. "Nevedel som či mám pokračovať, ale pokiaľ bol Bossi na trati, potreboval som dojazdiť. Z pádu som sa postupne dostal do pohody, a keď odstúpil Bossi aj v druhý deň, už som vedel, že aj keď nedojazdím som majstrom Európy," prezradil po návrate R. Kapajčík. Druhý deň aj doráňaný dojazdil a dosiahol v tejto sezóne druhý veľký triumf. Po zisku prvenstva v klubovej súťaži na ISDE v Grécku vybojoval v sobotu svoj prvý titul majstra Európy.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.