Majstrovská koruna pre Starú Školu

Trojica najlepších tímov. Z titulu sa radovala Stará Škola. (Autor: ppr)
Sportnet|Publikované 16. mar 2015 o 23:00

Druhý ročník Podtatranskej futsalovej ligy napísal záverečnú kapitolu.

Druhý ročník Podtatranskej futsalovej ligy (PFL) napísal záverečnú kapitolu. Poznáme majstra i ostatných medailistov.

POPRAD. Sobotňajší program otvoril zápas o tretie miesto. Nastúpil naň celok SDS proti šťuke súťaže z Veľkej.

A veru bezmála dve minúty ryba vo vode plávala. Presne toľko času totiž potreboval favorit, aby duel, po nečakanej prvej rane, vyrovnal. Neskôr už Veľčania horeli. Polčasový výsledok 4:6 bol z ich pohľadu vlastne prijateľný.

„Hrali sme zle. Bez nasadenia, bez tempa,“ trefne komentoval vývoj úvodnej časti tréner outsidera Peter Rataj.

SDS na pódiu

Po prestávke hráči SDS súperovi veľa nedovolili. Pridali dva góly a zaslúžene oslavujú bronz. Rezerve FK Poprad ostali iba oči pre plač.

„Stretnutie sme si prehrali sami. O stupeň víťazov sme sa mali pobiť viac. Keby nám niekto pred sezónou povedal, že skončíme štvrtí, brali by sme to. Vzhľadom na priebeh turnaja ale vládne sklamanie,“ tvrdí Rataj a uvádza aj príčinu zlyhania: „Dnes sa ukázalo, že mužstvo je poskladané na veľký futbal. Proste chýbali nám hráči do haly.“

Finále ako sa patrí

Vyvrcholenie PFL obstarali celý ročník neporazená ekipa Starej Školy a obhajca prvenstva Union Poprad.

Strhujúce divadlo prinieslo poriadnu prestrelku a viac radosti do tábora skôr menovaných. Potvrdila sa tak dávna pravda - ťažšie je titul obhájiť, ako ho získať.

„Stretli sa dve najlepšie mužstvá. Hralo sa hore dole. Chvíľu sme viedli my, chvíľu oni. Zápas sa divákom musel páčiť. Ani neviem, či na konci rozhodli skúsenosti, alebo kúsok šťastia. Každopádne pohár je v správnych rukách, veď sme neprehrali v súťaži ani raz,“ myslí si brankár víťazov Igor Hájovský, ktorého organizátori vyhlásili súčasne za najlepšieho gólmana ligy.

Čo odkázal kabíne? „Chlapcom patrí veľké ďakujem. Individuálne ocenenie je obrazom ich hry. Bez nich by som ho určite nezískal.“

Hviezdy ligy

Okrem Hájovského organizačný výbor PFL odmenil i ďalších.

Cena pre najlepšieho hráča súťaže patrí Milanovi Barabasovi z SDS.

Najlepším mladým hráčom sa stal Arben Hazrolli hájaci farby Unionu.

Medzi strelcami kraľoval Adrián Tropp obliekajúci rovnaký dres. Pohár určený najslušnejšiemu tímu prevzalo družstvo OV SZM 1983.

Napokon, uznanie si vyslúžili tiež muži s píšťalkou. Menovite Kopec, Šoltýs, Gubala a Macurák.

Výsledky 1. PFL:

finále: STARÁ ŠKOLA - UNION POPRAD 10:5 (3:4), SŠ: Mičko a Ďuran po 2, Novák, Compeľ, Sabo, Kšenzakovič, Pitoňák, Renner; UNI: Hazrolli a A. Tropp po 2, Rusnák,

o 3. miesto: SDS - ORSZÁGH VEĽKÁ TEAM 8:4 (6:4), SDS: Beller a Baláž po 3, Lipták, Badzík; OVT: Sluka 2, Bolcár, Hutník.

ALL STAR tím: Igor Hajovský (Stará Škola), Rado Krišanda (Stará Škola), Milan Barabas (SDS), Mário Tropp (Union Poprad), Adrián Tropp (Union Poprad).