Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Majstrovi sa maródka rozrastá

Sportnet|Publikované 3. feb 2009 o 23:00

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.skV úzadí hádzanárskeho šampionátu v Chorvátsku sa rozbehla prvými zápasmi v tomto roku česká Zubr extraliga. Ako je

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.sk

V úzadí hádzanárskeho šampionátu v Chorvátsku sa rozbehla prvými zápasmi v tomto roku česká Zubr extraliga. Ako je známe, štartuje v nej aj slovenský majster. Tatran Prešov mal do nej, tradične, razantný vstup.

PREŠOV. Počas uplynulého týždňa odohrali hádzanári Tatrana Prešov tri majstrovské stretnutia. V závere predošlého si odkrútili domáci zápas s českým majstrom. Nuž a práve v súboji úradujúcich majstrov začali patálie tímu z prešovskej Tatran handball arény.

Absencia spojok

Po nevinne vyzerajúcom strete s protihráčom na polovici ihriska sa nešťastne zranil jeden z lídrov obhajcu prvenstva v českej extralige Peter Tumidalský. Nasledovala ďalšia operácia a po nej vynútená pauza. A tak v prvom zápase na ihrisku Dukly Praha trénerovi Tatrana Prešov Rastislavovi Trtíkovi chýbala úderná spojka. Druhá, pretože v Heisterovom výbere Slovensko na MS v Chorvátsku reprezentoval Radovan Pekár. Prešov teda hral v Prahe, i ďalších dvoch dueloch v Třeboni a Bystřici pod Hostýnem, značne okyptený. V stovežatej zeleno-bieli uhrali remízu, nasledujúce duely podľa očakávania už jasne vyhrali. "Bod z Prahy je cenný, hoci si myslím, že pod remízu sa podpísalo i naše citeľné oslabenie. Neúčasť Rada Pekára a Petra Tumidalského bolo cítiť až príliš," konštatoval po návrate z "turné" tréner prešovských hádzanárov. "Streľba z diaľky nám evidentne absentovala. Tým, že zo spojok sme na vojakov nevyvíjali žiaduci tlak, súper z toho ťažil. Avšak vďaka razenej filozofii, chodiť nielen do prvej, ale otvárať i druhú po inkasovanom góle, to nám v Prahe zachránilo kožu. Za stavu 28:27, dvadsať sekúnd pred koncom, domáci už oslavovali víťazstvo. Naši chlapci však bleskurýchlo, hlavne ale presne zakontrovali a Huňady vyrovnal. Takouto hrou, ak sme trochu viac zapli, uspeli aj v dvoch ďalších zápasoch v Česku."

Pekár len na desať minút

Tatran Prešov cestoval na sériu zápasov v okyptenom zložení, no v ešte horšom sa vrátil domov. Aj napriek tomu, že po návrate z Chorvátska sa v mužstve objavil Pekár. "Rado je známy bojovník. Prišiel nedoliečený, no hrať chcel." Tvrdil mi, že sa na to cíti, chce chlapcom pomôcť. Na začiatok zápasu v Bystrici som ho ale nenasadil. Na palubovku ho poslal až v úvode druhého polčasu. Aj iba na desať minút. Chrípkový vírus nebol však zrejme riadne doliečený," mienil R. Trtík. "Momentálne vyzerá zle, berie silné antibiotiká. Týždeň, možno dva si poleží doma." Na včerajšom poludňajšom tréningu však v Tatran handball aréne netrénovali ani Kozlov a Marušák. "Kozlov si narazil v poslednom zápase v Bystřici pod Hostýnem pätu. V rýchlom brejku doň súper strčil, Rado stratil rovnováhu a v plnej rýchlosti zle došliapol. Je z toho veľmi nepríjemné zranenie. Marušák na tréning prišiel, no sťažoval sa na bolesti hlavy, necítil sa dobre, tak som ho radšej poslal domov."

Reprezentácia už neaktuálna

Tumidalský, Pekár, Kozlov, Marušák, k tomu ešte dištancovaný Dudáš. Takže dnes bude hrať v Prešov v Topoľčanoch o postup do záverečnej fázy Slovenského pohára (7.- 8.2. v Prešove) vo veľmi improvizovanom zložení. "Vyzerá to tak," prikývol tréner. "Napriek tomu sme favoritmi, a ako takí nemienime nič podceniť. Nuž a v sobotu a v nedeľu to v našej hale nebude asi žiadna sranda. Na takú hádzanú, akú chceme hrať, nemáme momentálne zodpovedajúci počet hráčov. Pred nami sú ešte Topoľčany, takže radšej nepredbiehajme." Meno Rastislava Trtíka sa objavilo v súvislosti s tým, čo počas MS hádzanárov i po ňom predvádzal tréner Slovenska Z. Heister. Keď ešte tvrdil, že pri reprezentácii končí, ako jeho možný najhorúcejší kandidát zaňho mal byť práve súčasný kormidelník Tatrana Prešov. "Viem, zachytil som túto informáciu. Nik ma ale s konkrétnou ponukou neoslovil. Ak by však ponuka prišla, nebolo by to pre mňa nič nové. Viedol som už Česko na dvoch svetových šampionátoch (rok 2004 11.miesto v Slovinsku, o rok 10.miesto v Tunisku), skúsenosti teda mám. Mojím hlavným zamestnávateľom je ale Tatran Prešov. Napokon, takéto úvahy už nie sú aktuálne. Z. Hiester pokračuje," uzavrel túto tému R. Trtík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.