Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Majstrovi chcú vrátiť požičané

Sportnet|Publikované 19. nov 2008 o 00:00

Pre koho bude trinástka šťastnou? Presadí sa favorizovaný obhajca titulu z Pezinka, alebo prekvapí Chemosvit Poprad? Dozvieme sa v dnešnom 13. kole

extraligy basketbalistov.

POPRAD. Podtatranci v sobotu vypálili rybník domácim Leviciam, ktoré v dramatickom stretnutí porazili o jediný bod (87:88). Na trénerskej stoličke hosťujúceho celku už pritom nebol Jozef Ištok, ale jeho dovtedajší asistent Ján Drobný, ktorého vedenie klubu poverilo vedením družstva.

"Po piatkovom večernom zasadnutí vedenia klubu mi prezident Michal Dida telefonicky oznámil, že na najbližšie zápasy v Leviciach a v Pezinku budem dočasne poverený vedením družstva," povedal nám J. Drobný, ktorý bol v podobnej situácii aj v uplynulej sezóne, keď po odchode Tibora Jányho dočasne viedol družstvo, pokiaľ sa trénerskej funkcie neujal J. Ištok.

Výborná kolektívna obrana

Premiéra J. Drobnému vyšla na jednotku, keď v Leviciach jeho zverenci dokázali zaknihovať veľmi cenné víťazstvo. Úvod zápasu mali plne vo svojej réžii, keď rýchlo získali 14-bodové vedenie. Už do prestávky ho však stratili a v závere tretej štvrtiny prehrávali až o 17 bodov. Ešte aj v 35. minúte bol stav 81:68 pre domácich.

"Pred stretnutím sme si stanovili jasné pravidlá a zamerali sme sa na dobrú kolektívnu obranu. Tri štvrtiny zápasu nám to vychádzalo, upustili sme od toho len v tretej desaťminútovke, v ktorej nám domáci bodovo odskočili. V záverečnej sme opäť pritvrdili a vrátili sa späť do hry. I keď sme v záverečných minútach nepremieňali trestné hody, pod väčším tlakom boli domáci a my sme si už najtesnejšie víťazstvo nenechali vziať," poznamenal J. Drobný.

Viacero alternatív

Aj keď sa Popradu v závere vyfaulovala dvojica rozohrávačov Bitinas, Madzin, výraznejšie problémy mu to nenarobilo.

"Na tento post máme až štyroch hráčov, okrem Finduru a Kutarňu tam môže zaskakovať ešte aj Ingles, ktorý je však typickým strelcom. Čo sa týka Bitinasa, myslím si, že pre toto družstvo je prínosom a je určite lepším hráčom ako bol Žuža. Svoj potenciál zatiaľ ukázal viac na tréningoch ako v zápasoch, takže uvidíme," naznačil J. Drobný.

Odplatiť domácu prehru

V dnešnom súboji v Pezinku by Podtatranci radi odplatili svojmu súperovi tesnú domácu prehru z prvého vzájomného zápasu sezóny (88:90).

"Bolo by to priam ideálne, ale musíme ostať nohami na zemi. Domáci majú skúsený tím, pričom sa spoliehajú predovšetkým na štvoricu Lukjanec, Mičuda, Whisby a Williams. Najdôležitejší bude prístup našich hráčov k stretnutiu. Vieme, z čoho budeme vychádzať, na súpera chceme vytvárať silný tlak v obrane. Verím, že našu silu sa nám opäť podarí rozložiť na viacerých hráčov, tak, ako to bolo v Leviciach, kde zabralo sedem chalanov," dodal J. Drobný.

Súvisiace články