Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Majstrom sveta v severskej kombinácii sa stal Nemec Rydzek

Johannes Rydzek počas skokanskej časti. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 20. feb 2015 o 17:28

Nemec zvíťazil s náskokom 1,3 sekundy pred Talianom Alessandrom Pittinom.

FALUN. Nemec Johannes Rydzek získal zlato v súťaži jednotlivcov v severskej kombinácii na majstrovstvách sveta vo Falune.

Po skokoch a behu na 10 km mal v cieli náskok 1,3 sekundy pred druhým Talianom Alessandrom Pittinom. Bronz si vybojoval obhajca prvenstva Francúz Jason Lamy Chappuis.

Po skokanskej časti viedol Nemec Eric Frenzel. Líder Svetového pohára sa prezentoval skokom dlhým 99 metrov. Od rozhodcov dostal známku 121,6 b.

Na 10-kilometrovú trať vybehol s 21-sekundovým náskokom pred Japoncom Jošitom Watabem. Frenzel sa držal na vedúcej pozícii po približne tretí kilometer. Vtedy sa na neho dotiahli súperi.

Vedúca skupinka držala spolu krok až do záveru. V posledných metroch sa odčlenili Rydzek s Pittinom. Viac síl mal napokon nemecký reprezentant.

"Chcel som využiť svoju šancu. Na poslednom stúpaní som do toho išiel naplno. Presne tak, ako sme to trénovali v utorok," citovala agentúra DPA víťaza.

Rydzek získal premiérový zlatý kov zo svetového šampionátu. Na najvyšší stupienok sa prepracoval z priebežnej piatej pozície po skokoch. Olympijský šampión Frenzel obsadil nepopulárnu štvrtú priečku.

Organizátorom MS v piatok komplikoval situáciu silný vietor. Skoky sa oneskorili až o viac ako štyri hodiny. A následne museli byť niekoľkokrát prerušené.

Bežecká časť prebehla bez problémov.

Súťaže v severskej kombinácii pokračujú v nedeľu - predstavia sa družstvá. O 10.00 absolvujú skoky na strednom mostíku. Popoludní ich čaká beh na 4x5 km.

MS vo Falune - severská kombinácia (stredný mostík + 10 km):

1. Johannes Rydzek (Nem.) 26:38,9 min

2. Alessandro Pittin (Tal.) +1,3 s

3. Jason Lamy Chappuis (Fr.) +5,0

4. Eric Frenzel (Nem.) +6,1

5. Haavard Klemetsen (Nór.) +9,6 s

6. Akito Watabe (Jap.) +12,2

7. Jošito Watabe (Jap.) +14,4

8. Jörgen Graabak (Nór.) +52,6

Súvisiace články