Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Majstri z Košíc proti Olympijskému výberu

Pavol Demitra. Skúsený center by sa mohol tiež predstaviť v Steel Aréne. (Autor: reuters)
Sportnet|Publikované 2. júl 2009 o 16:08

Priaznivci hokeja v Košiciach si v lete prídu na svoje. Siedmeho augusta sa v Steel Aréne uskutoční exhibičný zápas medzi majstrovským tímom HC Košice a Olympijským výberom Slovenska. V reprezentačnom drese by mali nastúpiť najväčšie osobnosti nášho hokej

a pôsobiace v zámorskej NHL a v európskych ligách.

KOŠICE. August ponúkne fanúšikom hokeja v Steel Aréne jeden bonbónik. Úradujúci slovenský šampión sa stretne s Olympijským výberom Slovenska. Ten sa bude v lete pár dní pripravovať v Tatrách. Na Olympijskom hokejovom lete sa zúčastní širší výber slovenských reprezentantov, s ktorými reprezentačný tréner Ján Filc bude počítať na ZOH 2010 do Vancouveru. Okrem najlepších hráčov z NHL by v Tatrách nemali chýbať ani hokejisti z ruskej KHL, či švajčiarskej a švédskej najvyššej hokejovej súťaže. Hokejistov čaká nielen ľad, ale aj túra, golf, tenis a bicykle.

V Košiciach aj Zlatý puk

Na záver Olympijského hokejového leta 2009 sa uskutoční exhibičný zápas Olympijského výberu proti aktuálnemu majstrovi Slovenska - HC Košice. Súboj bude súčasťou slávnostného ukončenia hokejovej sezóny 2008/2009 a fanúšikovia v košickej Steel Aréne budú v piatok 7. augusta svedkami nielen zaujímavého hokejového stretnutia, ale aj slávnostného vyhlásenia ankety o najlepšieho slovenského hokejistu - Zlatý puk 2009 a uvedenia ďalšej slovenskej hokejovej osobnosti do Siene slávy slovenského hokeja.

Mondík potešený

Mená ako Marián Hossa, Marián Gáborík, Pavol Demitra, Zdeno Chára či Ľubomír Višnovský sú pojmom aj v zámorí. A v auguste by sa spomínaní mohli predstaviť v exhibičnom zápase na košickom ľade. "Z pohľadu nášho klubu HC Košice by som chcel povedať, že je určite potešením, že náš Olympijský výber sa stretne práve s naším mužstvom. Neskromne musím povedať, že HC Košice má veľmi dobre vyskladaný tím na nasledujúcu sezónu a zároven náš celok má podporu úžasných fanúšikov z celého regiónu, ktorí hokej doslava milujú. Preto rozhodnutie SZĽH usporiadať tento zápas práve v Košiciach pokladám za veľmi správne," povedal nám konateľ HC Košice Juraj Mondík.

Verí v plný dom

Samotný duel bude sviatkom pre mnohých fajnšmekrov. "V Košiciach sme mali vynikajúcu sezónu, zavŕšenú ziskom titulu. Ako iste viete, všetci sme sa tešili na meranie sil s európskym hokejom v podobe Ligy majstrov. Tá dopadla, ako dopadla, a preto aj tento zápas je akousi náplasťou pre fanúšikov, ktorí sa na konfrontáciu so zahraničnými mužstvami iste tešili. Verím, že na tento zapas príde 'plný dom', ktorý vytvorí skvelú atmosféru, a že aj hviezdy, ktoré hrajú v zámorskej lige, uvidia, aké prostredie dokážeme vytvoriť my Košičania," dodal Juraj Mondík.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.