Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Majstrami sveta v krose Doyonová a Wallin

SITA|3. feb 2006 o 09:03

VIVALDI PARK 3. februára (SITA) - Kanaďanka Christelle Doyonová a Nór Oeystein Wallin získali zlaté medaily v snoubordkrose na juniorských majstrovstvách sveta v juhokórejskom stredisku Vivaldi Park. ...

VIVALDI PARK 3. februára (SITA) - Kanaďanka Christelle Doyonová a Nór Oeystein Wallin získali zlaté medaily v snoubordkrose na juniorských majstrovstvách sveta v juhokórejskom stredisku Vivaldi Park. Doyonová triumfovala pri svojom premiérovom štarte na MSJ a Wallin obsadil pred rokom vo Švajčiarsku štvrté miesto.

Slovenský juniorský reprezentant Martin Hrbáň dosiahol v štvrtkovej kvalifikácii na 35. priečku a od postupu do tridsaťdvačlenného piatkového finále ho po dvoch kvalifikačných jazdách delila iba necelá jedna sekunda. V 73-člennom štartovom poli obsadili Michal Kubala 43. miesto a Róbert Zimmermann bol päťdesiaty štvrtý. Jediná slovenská juniorka v štartovom poli Petra Izakovičová nezopakovala minuloročnú účasť v 16-člennom finále a medzi 44 pretekárkami obsadila konečné 28. miesto so šesťsekundovou stratou na postup do bojov o cenné kovy.


Výsledky - snoubordkros - finále:

Juniorky: 1. Christelle Doyonová (Kan.), 2. Helene Olafsenová (Nór.), 3. Julia Dujmovitsová (Rak.), ... 28. Petra Izakovičová (SR)


Juniori: 1. Oeystein Wallin (Nór.), 2. Federico Raimo (Tal.), 3. Romain Valery (Fr.), ... 35. Martin Hrbáň (SR), 43. Michal Kubala (SR), 54. Róbert Zimmermann (SR)


Súvisiace články