Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Majstrami Slovenska v biatlone sú Kazár a Šímová

Peter Kazár. (Autor: ARCHÍV TASR)
SITA|3. feb 2013 o 14:50

V kategórii juniorov zvíťazil René Bevelaqua. Juniorky nastúpili na štart iba dve, tituly sa preto neudeľovali.

OSRBLIE. Tituly biatlonových majstrov Slovenska vo vytrvalostných pretekoch si v Národnom biatlonovom centre v Osrblí vybojovali v hlavných kategóriách medzi mužmi Peter Kazár a v kategórii žien Lucia Šímová.

V kategórii juniorov sa majstrom stal René Bevelaqua.

Juniorky nastúpili na štart iba dve a podľa pravidiel sa tituly udeľujú iba v prípade, že štartujú minimálne tri pretekárky.

Výsledky - vytrvalostné preteky - M-SR s medzinárodnou účasťou - Osrblie:

MUŽI (20 km): 1. Ondřej Exler (ČR) 55:41,1 min (3 trestné minúty), 2. (majster SR) Peter Kazár (KB Predajná) +5:05,9 (7), 3. Balázs Gond (Maď.) +6:55,6 (4), ... 5. (striebro z M-SR) Ľubomír Lapin (VŠC Dukla Banská Bystrica) +8:23,7 (8), 10. (bronz z M-SR) Lukáš Olejár (TU Zvolen) +12:24,9 (10)

ŽENY (15 km): 1. Lucia Šímová (KB Valaská-Osrblie) 50:30,6 (3), 2. Miroslava Nováková (ČR) +4:56,5 (5), 3. (striebro z M-SR) Eva Lehotská (KB Predajná) +13:05,1 (14), ... 6. (bronz z M-SR) Elena Ermaková (KB Predajná) +15:53,1 (10)

JUNIORI (15 km): 1. Lukáš Jíra (ČR) 42:24,4 (2), 2. (majster SR) René Bevelaqua (KB Vyhne) +2:07,7 (2), 3. Aleš Ligaun (ČR) +5:32,0 (4), 4. (striebro z M-SR) Juraj Valenta (KB Vyhne) +9:17,6 (11), 5. (bronz z M-SR) Peter Konůpek (VŠC Dukla Banská Bystrica) +10:15,5 (9)

JUNIORKY (12,5 km): 1. Janka Maráková (MŠK Brezno) 51:45,8 (8), 2. Alžbeta Majdišová (VŠC Dukla Banská Bystrica) +21,9 s (9), 3. Dominika Zelinková (ČR) +4:26,3 (10), ... štartovali iba dve Slovenky, medaily z M-SR sa preto neudeľovali

ST. DORASTENCI (12,5 km): 1. Ondrej Kosztolányi (ŽP Šport Podbrezová) 38:53,9 (2)

ST. DORASTENKY (10 km): 1. Simona Maříková (ČR) 40:18,1 (4), ... 4. (majsterka SR) Nikola Lapinová (VŠC Dukla Banská Bystrica) +5:28,6 (8)

ML. DORASTENCI (10 km): 1. Rostyslav Pavlus (Ukr.) 35:26,7 (3), 2. (majster SR) Samuel Závalec (KB Vyhne) +2:06,0 (4)

ML. DORASTENKY (8 km): 1. Makéta Davidová (ČR) 34:23,8 (5), ... 8. (majsterka SR) Katarína Husárová (KB Vyhne) +6:43,0 (4)

VETERÁNKY (7,5 km): 1. Katarína Kaliská (Harmanec) 38:07,4 (5) - štartovali iba dve Slovenky, medaily z M-SR sa preto neudeľovali

VETERÁNI (10 km):

do 45 rokov: 1. Petr Kolář (ČR) 37:23,5 (1), 2. (majster SR) Peter Luptovský (KB Vyhne) +4:52,9 (7)

nad 46 rokov: 1. Ján Berčík (Čierny Balog) 41:11,3 (3)

Súvisiace články