Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Majstrami Európy v plážovom volejbale sa stali Nóri

(Autor: SITA/AP)
SITA|22. júl 2018 o 23:38

Šampionát prekvapivo vyhral až dvanásty nasadený pár.

HAAG. Nórski reprezentanti Anders Berntsen Mol a Christian Sandlie Sörum ako dvanásty nasadený pár triumfovali na ME v plážovom volejbale v Holandsku a premiérovo získali titul európskych šampiónov.

V nedeľňajšom finále v Haagu Nóri zvíťazili 2:0 (17, 13) nad lotyšskými sedmičkami turnaja Janisom Šmediňšom a Aleksandrsom Samoilovsom.

Šampióni z rakúskeho Klagenfurtu 2015 Šmediňš a Samoilovs sa vo finále ME predstavili piatykrát a štvrtýkrát neuspeli - striebro brali aj vlani a tiež v rokoch 2013 a 2014.

Konečné poradie ME - muži:

1. Anders Berntsen Mol, Christian Sandlie Sörum (Nór.)

2. Janis Šmediňš, Aleksandrs Samoilovs (Lot.)

3. Pablo Herrera Allepuz, Adrián Gavira Collado (Šp.)

4. Konstantin Semionov, Iľja Lešukov (Rus.)

5. Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen (Hol.), Christiaan Varenhorst, Jasper Bouter (Hol.), Oleg Stojanovskij, Igor Veličko (Rus.), Nico Beeler, Marco Krattiger (Švaj.)

Nórsko sa dočkalo mužského zlata z tohto fóra po 21 rokoch - v roku 1997 boli majstrami Európy Vegard Höidalen a Jörre André Kjemperud, o tri roky skôr (1994) na najvyššom stupienku stáli Jan Kvalheim a Björn Maaseide.

Tieto dve dvojice z úvodných desiatich kontinentálnych šampionátov (1993 - 2002) priniesli domov desať medailových umiestnení (2-3-5), informuje web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Bronz získali španielske osmičky podujatia Pablo Herrera Allepuz a Adrián Gavira Collado, v dueli oň si poradili 2:1 (17, -13, 12) s devätnástou nasadenou ruskou dvojicou Konstantin Semionov, Iľja Lešukov.

Najvyššie nasadení Taliani Daniele Lupo a Paolo Nicolai, ktorí získali zlato vlani v lotyšskej Jurmale aj predvlani vo švajčiarskom Biel/Bienne, tentoraz neprešli cez prvé kolo play-off a obsadili 17. miesto. Slovensko medzi mužmi nemalo zastúpenie.

Výsledky:

Semifinále:

Pablo Herrera Allepuz, Adrián Gavira Collado (Šp.-8) - Anders Berntsen Mol, Christian Sandlie Sörum (Nór.-12) 0:2 (-19, -16) za 37 minútK

onstantin Semionov, Iľja Lešukov (Rus.-19) - Janis Šmediňš, Aleksandrs Samoilovs (Lot.-7) 0:2 (-15, -15) za 36 minút

O 3. miesto:

Pablo Herrera Allepuz, Adrián Gavira Collado (Šp.-8) - Konstantin Semionov, Iľja Lešukov (Rus.-19) 2:1 (17, -13, 12) za 49 minút

Finále:

Anders Berntsen Mol, Christian Sandlie Sörum (Nór.-12) - Janis Šmediňš, Aleksandrs Samoilovs (Lot.-7) 2:0 (17, 13) za 34 minút



Súvisiace články