Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Majstra zase čaká náročná päťzápasova šnúra

Sportnet|Publikované 25. nov 2005 o 23:00

Prešov Hádzanárov prešovského Tatrana sa zase čaká kolotoč zápasov ako nedávno v slovenskej extralige a Lige majstrov. Ako je známe, slovenský

majster postúpili z tretieho miesta skupiny F LM do osemfinále Pohára víťazov pohárov. Takže po dnešnom stretnutí (18.h) dvanásteho extraligového kola v Tatran handball aréne s ŠKP Bratislava, nasledujúce v Nových Zámkoch predohrajú tatranci v stredu 30.novembra. Odtiaľ sa presunú do Doboja v Bosne a Hercegovine, kde je v sobotu 3.decembra naplánovaný prvý zápas PVP. Odveta so Slogou Doboj sa odohrá (po predohrávke so Sečovcami) v Prešove v sobotu 10.decembra.

"Od zápasu s Bukurešťou sme mali trochu voľnejší program, bez zápasov v strede týždňa. Teraz začína päťzápasový blok v rytme streda sobota streda. Vyvrcholí odvetou s Dobojom na domácej pôde," avizuje pred dnešným stretnutím s ŠKP Bratislava tréner Tatrana Prešov František Šulc. "Momentálne sme lepším skóre na čele extraligy a toto postavenie si chceme udržať. Tlak na nás je teda dosť značný. Už prvý krok bude dnes veľmi dôležitý. Zápasu s policajtmi pripisujem značný význam. Hlavne z hľadiska upevnenia herného sebavedomia. Očakávam teda dobrý výsledok po dobrom výkone. Potom nás čaká náročná šnúra. Ideme do Nových Zámkov, kde sa nehrá ľahko a odtiaľ do Doboja." Najdôležitejší je ale vždy ten najbližší zápas... "V Bratislave sme vyhrali o štyri góly a aj pred dneškom sme hru policajtov dôkladne analyzovali. ŠKP hrá smerom dopredu kvalitne, základ má postavený na rýchlom protiútoku. Niektorých kvalitnejších hráčov bude treba dôsledne eliminovať." Dnes sa musíte zaobísť bez dištancovaného Kozlova. Sú aj prípadné ďalšie vylúčené štarty? "Kozlovovi práve dnešným zápasom vyprší disciplinárny trest. V Nových Zámkoch už bude k dispozícii. Na druhej strane viacerí hráči majú zdravotné problémy. Nie však také, pre ktoré by nemohli nastúpiť. Napríklad Pokotyla dlhší čas trápia bolesti krížov. Hrá však aj cez bolesť. Podobne sú na tom aj ďalší. Nie sú to ale zásadné ťažkosti. Aj keď čiastočne limitujú hráčovu výkonnosť."

Nové Zámky, vhodná príprava na Doboj...

Po dnešnom stretnutí s bratislavskými policajtmi, prídu na rad Nové Zámky, kde ani Prešovčanom sa ľahko. Potom už nasleduje cesta do Bosny. "Zápas v Nových Zámkoch by nám mal prísť vhod. Predpokladám totiž, že tamojšia "horúca" pôda by mohla byť podobná tej v Doboji. TJ Štart hrá taktiež bojovne, na hranici dovoleného, zase skoro rovnako ako temperamentní bosniaci. To si musia naši hráči uvedomiť a patrične sa na to zariadiť. Nechcem sa žiadneho súpera dotknúť, ale stretnutie v Nových Zámkoch by mal byť akousi predprípravou na PVP. Pochopiteľne, že už tam s dobrým výsledkom," mieni tréner F. Šulc.

Ukrajinskí legionári do Bosny so štyrmi vízami

Dva dni z prípravy vynechali ukrajinskí legionári v službách Tatrana Prešov Vadim Bražnik a Ruslan Pokotylo. Obaja museli vybavovať víza, pre Ukrajincov potrebné k vstupu na územie Bosny

a Hercegoviny. A nie jedno, ale hneď štyri! Keďže do BaH sa dali vybaviť len vo Viedni, museli najprv na Slovensku vybaviť rakúske, potom aj maďarské a chorvátske. Všetky potrebné formality majú už obaja vybavené. A tak po dnešnom zápase s ŠKP Bratislava sú v nominácii na predohrávku do Nových Zámkov, odkiaľ sa výprava slovenského hádzanárskeho majstra cez Maďarsko a Chorvátsko presunie do bosnianskeho Doboja.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.