Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Majsterky z Iuventy odštartovali prípravu

Začali letnú prípravu. Zapojili sa do nej aj posily Vinyuková (vľavo) a Snopová (druhá zľava). (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 6. júl 2012 o 22:00

Na úvodnom tréningu nechýbali ani nové posily, Vinyuková a Snopová. V nedeľu odchádzajú na sústredenie.MICHALOVCE. Vo štvrtok podvečer odštartoval úradujúci slovenský šampión Iuventa Michalovce prípravu na nový súťažný ročník.

Počas nej absolvujú sústredenie v Liptovskom Jáne a v pláne majú odohrať aj 14 prípravných duelov.

Na úvod prvej tréningovej jednotky sa hráčkam prihovorili prezident klubu Gabriel Dorič, športový riaditeľ Jaroslav Čúrny aj hlavný tréner Ján Packa.

Po krátkej rozcvičke si majsterky zahrali futbal, po ňom sa presunuli na tartanovú dráhu IV. ZŠ, kde im kormidelník naordinoval behanie.

Na prvom tréningu bolo týchto 17 hráčok: Krebsová, Gubiková, Medveďová – Kovaličková, Trehubovová, Hollá, Vinyuková, Horňáková, Wollingerová, Bačíková, Tobiašová, Szöllösiová, Geričová, Bachyrievová-Kučerová, Snopová, Hvostaľová, Rebičová.

O príprave

Letná zaberačka Iuventy bude trvať takmer dva mesiace. Už v nedeľu michalovská výprava naberie smer Liptovský Ján, kde absolvuje dvojtýždňové sústredenie.

„Príprava bude pestrá a iná, na akú boli dievčatá zvyknuté z minulých rokov. Využívať budeme halu, posilňovňu aj atletickú dráhu. Prvý tréning nám ukázal, ako na tom jednotlivé hráčky sú. Niektoré nemajú najlepšiu kondičku,“ prezradil tréner Ján Packa, ktorému aj v nasledujúcej sezóne bude asistovať Tomáš Hlavatý.

Zemplínčanky odohrajú počas prípravy vyše desať zápasov so súpermi z rôznych krajín.

„Narazíme na kvalitných protivníkov, ktorí nás dobre preveria. Zúčastníme sa hneď štyroch turnajov. Verím, že sa dobre pripravíme na Ligu majstrov, kde môžeme dosiahnuť obrovský úspech,“ uviedol lodivod Iuventy.

Prvé súboje v príprave odohrajú jeho zverenky 27. a 28. júla na domácej palubovke proti českému majstrovi DHC Sokol Poruba.

O posilách

Z vlaňajšieho majstrovského kádra už v Iuvente nebudú pôsobiť Alžbeta Polláková, Iveta Mičiníková a ani Ingrid Kudročová, ktorej vypršal kontrakt a k jeho predĺženiu nedošlo.

Naopak, novými tvárami sú dve legionárky spoza východných hraníc, Ruska Natalia Vinyuková a Ukrajinka Julia Snopová.

„Myslím si, že obe budú posilami. Sledoval som ich na videách a sú to kvalitné hráčky. Obidve majú dobrú streľbu z diaľky, navyše Snopová je ľaváčka, ktorú sme vlani nemali,“ povedal na margo posíl J. Packa.

ico

Prípravné zápasy

27. – 28. 7. Michalovce – Poruba (dvojzápas)
3. – 5. 8. turnaj v Maďarsku (Veszprém, Michalovce, Siófok, Samobor)
11. – 12. 8. turnaj v Rumunsku (Kluž, Baia Mare, Michalovce, Dunarea Braila)
18. – 19. 8. domáci Memoriál Tomáša Jakubču (Michalovce, Kluž, Veszprém, Olomouc)
25. – 26. 8. turnaj v Česku (Olomouc, Michalovce, Kielce, Písek)

ra

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.