Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Majsterky vydreli povinné dva body

Polláková v obkľúčení Michalovčaniek. Bránia ju Vinyuková a Snopová (vpravo). (Autor: šm)
Sportnet|Publikované 6. nov 2012 o 00:00

Po nerozhodnom prvom polčase nakoniec zverenky Jána Packu zvíťazili rozdielom deviatich gólov.MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase 9. kola WHIL na domácej pôde nad nepríjemným celkom ŠKP Piccardu Senec 34:25 (17:17) a do tabuľky si pripísali ďalšie dva body. Na svojom konte ich už majú trinásť a momentálne sú na tretej priečke.

Senčanky síce nezachytili úvod stretnutia, keď prehrávali už 3:8, ale postupne skóre vyrovnali a vysoko favorizované domáce hráčky poriadne potrápili. Zlom nastal až v druhom polčase, kedy Iuventa ušla ŠKP Piccard na rozdiel ôsmich gólov.

„Poctivo sme sa na súpera pripravili, vedeli sme, že majú úderné spojky, preto sme zvolili ofenzívnejšiu obranu. V prvom polčase nám to vychádzalo, na po zmene strán nám už dochádzali sily. Bojovali sme však až do konca,“ skonštatovala v minulej sezóne ešte hráčka Michaloviec Alžbeta Polláková, autorka piatich gólov, ktorá sa zápasu v Chemkostav aréne nevedela dočkať už dlhšiu dobu.

„Tešila som na niekoľkých ľudí aj na kamarátky. Bolo príjemné si opäť zaspomínať,“ dodala A. Polláková.

Premiérovo na pivote

Domácu premiéru v michalovskom drese si v sobotu odbila brankárska legenda Lenka Černá, ktorej však spoluhráčky v prvom polčase veľmi nepomohli.

„Vedeli sme ako a čo bude Senec hrať, vedeli sme aj to, že má dobré hráčky ako Polláková, Weibelová či Štetáková. V úvodnom dejstve sme v obrane hrali staticky, nevysúvali sme sa a nechali ich strieľať zo siedmich metrov. Po prestávke sa to zmenilo, viac sme sa vysúvali a pomohli Lenke Černej v bráne. Bolo to už lepšie,“ uviedla Laura Geričová, slovinská reprezentantka v službách Iuventy.

Táto urastená spojka nenastúpila na svojom typickom poste, ale prvýkrát ako pivotka, keďže Patrícia Wollingerová nemohla nastúpiť pre zranenie.

„Dozvedela som sa o tom v piatok a skúsila som sa na to čo najlepšie pripraviť a skoncentrovať. Aj keď som zahodila veľa šancí, na prvýkrát to nebolo najhoršie. Ťažko sa na pivote hrá, ale budem sa snažiť zlepšovať,“ povedala L. Geričová.

Súvisiace články