Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Majsterky sa rozutekajú na dovolenky

Tatiana Trehubová má reprezentačné povinnosti. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 3. jún 2015 o 22:00

Michalovské hádzanárky budú mať mesiac voľna, program prípravy je už známy. Na domácom memoriáli opäť kvalitná účasť.MICHALOVCE. V sobotu to budú presne dva týždne, odkedy hádzanárky michalovskej Iuventy odohrali posledný súťažný zápas sezóny v Partizánskom, po ktorom dvíhali nad hlavy už piaty rok po sebe pohár určený pre majstra Slovenska.

Zemplínčanky aj po skončení ročníka zotrvali v tréningovom kolotoči a až vo štvrtok večer sa rozídu na zaslúžené dovolenky, ktoré budú trvať jeden mesiac.

Dva týždne oddychu

Kormidelník majstrovského celku František Urban, ktorý sa pred pár dňami s vedením klubu dohodol na pokračovaní spolupráce, nám ozrejmil, prečo hráčkam nedal voľno hneď po záverečnom dueli.

„Nechceli sme rázom skončiť, lebo organizmus sa musí dostať do 'light' režimu, a práve nato tie doterajšie dva týždne poslúžili. Dievčatá si zahrali pohybové hry, chodili do posilňovne a využívali sme aj atletický ovál na výklus,“ povedal Urban.

Na tréningoch mu chýbali slovenské reprezentantky Gubiková, Trehubová, Rebičová a Horňáková, hoci tá už z klubu odchádza, keďže pred niekoľkými týždňami sa dohodla s francúzskym Dijónom, aj ukrajinské Krebsová a Levčenková.

Michalovčanky budú dovolenkovať presne mesiac.

„Prvé dva týždne by mali mať úplný oddych a ďalšie dva nech už aspoň trikrát do týždňa trénujú,“ uviedol tréner.

Opäť aj na sústredenie

Prípravu na nový súťažný ročník začnú hádzanárky Iuventy v pondelok 6. júla v domácich podmienkach, ale určite nie v kompletnom zložení.

„Niektoré hráčky budú v tom čase na univerziáde v Južnej Kórei, mali by tam ísť Nagyová, Rebičová, Gubiková a Habánková,“ prezradil športový riaditeľ klubu Jaroslav Čúrny, podľa ktorého po dvoch týždňoch prípravy v Michalovciach odíde družstvo na sústredenie do Liptovského Jána, kde už bolo za éry trénera Packu, a pobudne tam trinásť dní.

Čúrny nás informoval aj o účastníkoch tradičného Memoriálu Tomáša Jakubču, ktorý sa tohto roku uskutoční v dňoch 7. až 9. augusta.

„Opäť bude kvalitne obsadený. Magnetom bude znova rumunské Baia Mare aj s najlepšou hádzanárkou sveta za rok 2009 Francúzkou Allison Pineau a ďalšími tímami, ktoré k nám zavítajú, budú chorvátska Podravka Koprivnica a ruská Astrachanočka Astrachán.“

Okrem domáceho memoriálu budú Michalovčanky ladiť formu na novú sezónu aj na turnajoch v Koprivnici a Baia Mare.

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.