Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Majster vyprášil vicemajstra

Sportnet|Publikované 19. jan 2009 o 00:00

Slovenský majster naskočil popri Stredoeurópskej lige aj na extraligovú koľaj. V 1. kole nadstavbovej časti sa stretli finalisti uplynulého ročníka.

Hrali sa iba tri sety, dominovali chemesáci.

HUMENNÉ. Zverenci Richarda Vlkolinského mali po heroickom stretnutí s Bledom (2:3) na regeneráciu iba jeden a pol dňa. Na nešťastnú prehru s favoritom museli rýchlo zabudnúť, nutné bolo preladiť sa na slovenskú vlnu. Vicemajster z Nového Mesta n/V. neprišiel na východ s veľkými očami, napokon hladko prehral.

Servis a príjem I.

Práve táto herná činnosť v stretnutí v podstatnej miere rozhodla o výsledku. Jednoznačne navrch v nej mali chemesáci a dokazuje to aj štatistika. V počte priamych bodov z podania sa čísla zastavili na hodnote 7:2, pozoruhodné určite je, že humenský kapitán Ondrušek si pripísal hneď štyri esá. Okrem takto získaných bodov treba spomenúť prihrávku. Kým na strane vicemajstra lopta často lietala mimo priania trénera Bellu, jeho humenský náprotivok bol s touto činnosťou svojich zverencov spokojný a libero Martina Vajdu označil za hráča stretnutia.

Servis a príjem II.

"V tomto stretnutí to bol asi najväčší rozdiel medzi oboma celkami. Keď sme chceli byť v konkurencii európskych tímov úspešní, museli sme pracovať najmä na podaní. Podarilo sa nám to premietnuť aj do tohto zápasu, servisom sme útočili. Je to však dosť limitované nasadením, emóciami. Akonáhle si vytvoríme náskok, koncentrácia padá, nižšia je aj úroveň podania. Bude to pre nás náročné, pretože v MEL-ke nás každý súper servisom tlačí, v extralige môžu hráči spadnúť do podvedomia, že to také nebude, toho sa třeba vystríhať. Musíme sa s dianím stotožniť tak, ako dnes, lebo rozhodujúce odskoky sme spravili podaním," mienil Richard Vlkolinský, tréner chemesákov. "Ak sa chceme Humennému rovnať, musíme preladiť na vyšší stupeň najmä v kvalite podania, prihrávky a blokárskej činnosti. Očakával som, že budeme favorita viac trápiť, niekedy bolo na strane súpera aj šťastie, keď lopta prepadla páskou, či nám boli odpískané presahy. To však nie je výhovorka, kvalita najmä servisu a príjmu bola na strane Humenného," podotkol Michal Bella, tréner Novomešťanov. Na margo blokov možno dodať, že takto získali hostia bod iba jediný raz, v III. sete za stavu 12:10.

Jakubov vs. Barbierik

Zápas majstra s vicemajstrom sa niesol aj v pozícii konfrontácie ťahúňov - univerzálov. Víťazne z mikrosúboja vzišiel humenský Miro Jakubov, pripísal si rovných 20 bodov, kým jeho náprotivok Barbierik 11. Len príznačné pre stretnutie bolo, že posledná lopta stretnutia patrila na smeči práve 21-ročnému univerálovi chemesákov.

Série dvojzápasov

Vstup do náročného mesiaca majú chemesáci za sebou, séria dvojzápasov však pokračuje. V piatok cestujú do maďarského Kaposváru (Stredoeurópska liga) a v nedeľu večer sa v extraligovej nadstavbe predstavia na palubovke rivala VKP Bratislava.

* * *

Štatistika

Chemes Humenné - Nové Mesto n/V. 3:0 (18,19,16).

Chemes: Kríž 9, Matta, Hriňák 12, Kašper 4, Ondrušek 11, Jakubov 20 - libero Vajda (Javorčík, M. Pollák). Tréner R. Vlkolinský. VK: Minárik 5, Hruška 3, M. Mizerák 1, Šujan 7, Lampart 2, Barbierik 11 - libero Ochodnický (Valocký, Chudík, D. Pollák). Tréner M. Bella. Esá: 7:2. Pokazený servis 14:10. Body po blokoch: 6:1. Pred 500 divákmi rozhodovali Porvazník, Hank. Hrací čas: 68 minút.

Súvisiace články