Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Majster príkladne bojuje a skvele doskakuje

Skvele zakončovala. Lawlessová dala v Španielsku 20 bodov, premenila päť trojkových pokusov. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 9. dec 2011 o 23:00

Štvrtkové víťazstvo v Španielsku je najcennejším úlovkom basketbalistiek Good Angels v tomto ročníku Euroligy.

Košičanky zvíťazili v C – skupine v Madride nad tímom Rivas Ecópolis 68:62. Španielsky klub mal pred zápasom na konte len tri prehry, ale slovenský majster našiel na tohto súpera recept presne tak, ako nedávno v domácom vystúpení.

KOŠICE. Veľmi dobre naladené môžu byť basketbalistky Good Angels Košice po poslednom euroligovom vystúpení. Víťazstvo s tímom Rivas Ecópolis 68:62 sa ráta.

V C – skupine sa tak pozícia nášho majstra vylepšila, patrí mu piata priečka, ale bodovo je na tom rovnako ako tretí Montpellier a štvrtý Rivas.

Stále rovnaké problémy

„V Madride to v žiadnom prípade nebol náš najlepší zápas v Eurolige. Stále sa boríme s rovnakými problémami. To je nepremieňanie veľmi dobrých pozícií a hlúpe straty lôpt. Aj naposledy namiesto toho, aby sme súpera niekoľkokrát udupali do zeme, tak sme ho postavil na nohy. Ale toto naše družstvo má neskutočný potenciál v bojovnosti. Sme tretie najlepšie doskakujúce družstvo v doskakovaní a dokonca na prvom mieste v útočnom doskoku," povedal generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský.

"A to je najmä vďaka chceniu a bojovnosti za akéhokoľvek stavu. Musím vyzdvihnúť aj taktickú prípravu tímu. Bol to veľmi dôležitý moment. Tak ako sme nepúšťali Taranto do žiadnych pozícií, to isté bolo v Španielsku. Nebyť výpadku na konci tretej a na začiatku štvrtej štvrtiny, keď sme loptu podávali doslova súperovi do ruky, s tým, že si dajte kôš, tak by mali domáce obrovský problém presadiť sa,“ hodnotil ďalej Jendrichovský.

Lawlessovej päť trojok

Nemalý podiel na víťazstve má Erin Lawlessová. Premenila totiž päť trojkových pokusov, dala dvadsať bodov.

„Som rád, že už v prvej štvrtine, po tom, ako nastúpila, premenila prvú strelu. Potom aj ďalšie tri. To nám veľmi pomohlo. Lavičke družstvo potiahla. Či Hricková, alebo Sverrisdóttirová uhrali to svoje. Prvej päťke totiž zápas veľmi nevyšiel,“ podotkol generálny manažér košického klubu.

V závere sa zdalo, že Košičanky strácajú pôdu pod nohami. Vo štvrtej štvrtine viedol domáci celok 56:51. Ale vtedy prišla dvanásťbodová šnúra Good Angels.

„Vzhľadom na priebeh mi nebolo všetko jedno. My sme niekoľkokrát viedli o deväť bodov a mali tak útoky, ktoré sme vôbec nezakončili. Hlúpo sme opakovane stratili loptu. Vyzeralo to tak, že pohŕdame šancou vyhrať. Našťastie sedem minút pred koncom sme sa spamätali a otočili to.“

Na budúci týždeň doma s Gospičom

Na budúci týždeň domas chorvátskym Gospičom. Ak zvíťazia, tento kalendárny rok by v Eurolige uzavreli s pozitívnou bilanciou šesť výhier a štyri prehry.

„Vzhľadom na predchádzajúce ročníky Euroligy, keď sme skončili v prvej desiatke, dali sme si za cieľ vyhrať do Vianoc šesť zápasov. Ešte jedno nám teda chýba, aby boli sviatky pokojné,“ hovorí Jendrichovký, ktorý je už mysľou pri súboji s Gospičom, ktorý Košičanky v Chorvátsku zdolali.

„Gospič sa v posledných zápasoch pozbieral, má štyri výhry a vstúpil do boja o postup na úkor Taranta. Očakávam teda v stredu veľmi ťažký zápas. Chorvátsky klub u nás musí zvíťaziť.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.