Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Majster nastrieľal poslednému desiatku

Sportnet|Publikované 21. nov 2013 o 23:00

Prvá košická hokejbalová liga pokračovala stretnutiami 9. kola. Predstavili sa v ňom aj prešovské tímy. Obidva boli úspešné.

PREŠOV.

Majster vo farbách HBC 3b Luky sport Prešov sa stretol s posledným celkom tabuľky. Šarišania nastúpili znova v oklieštenej zostave, no plný bodový zisk zostal ich cieľom. Chýbali Vladimír Šimon, Pavol Zavacký a Pavol Kolcun. Na súpisku pribudlo meno už uzdraveného Miroslava Sálu a tiež Patrika Mitru, ktorý prišiel na hosťovanie z druholigového Fany Sport Prešov. O osude merania síl sa rozhodlo už v prvej tretine.

„V druhej a tretej časti sme sa zamerali už iba na udržiavanie náskoku, do osobných súbojov sme sa príliš nepúšťali. Nemáme najlepšie skúsenosti z doterajších zápasov s týmto súperom, konkrétne s jeho prehnanou tvrdosťou. Pozerali sme predovšetkým na svoje zdravie,“ uviedol hrajúci manažér HBC 3b Maroš Hric. Jeho tím je na druhom mieste tabuľky za vedúcim Univerzálom.

Tornádo má tiež sa sebou úspešný duel. Oporou bol brankár Suchovič, ktorý miestami pochytal aj nemožné. V poli sa k nemu pridali jeho spoluhráči.

„Všetci išli na svoje maximum. Mali sme prosto super deň, aký nebýva často,“ dal sa počuť kapitán Karol Žulkovský. Dodal, že pri mužstve stálo občas aj šťastie, no úplne zaslúžene, lebo o neho chlapci príkladne bojovali. Aj v oslabeniach sa Prešovčanom darilo, aj keď niektoré tresty nemuseli byť. „Na to si musíme dávať do budúcna pozor,“ upozornil K. Žulkovský.

HBC 3b Luky sport Prešov – HBC GO Fast Team Košice 10:4 (7:2, 1:0, 2:2), zostava a góly 3b: Sabol – Sála, Ďuran, Hric 1, Palgut - Bajzát 4, Pankuch 2, Mitra 2, Ličák 1.

HbC Tornádo Prešov - Monier Hawks Košice 6:4 (2:2, 0:1, 4:1), zostava a góly Tornáda: Suchovič - Gmuca, Žulkovský 2, J. Baláž 1, Valkár 1 - Hunyadi, Figel, Gulik 1, Prudič 1.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.