Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Majster doma sfúkol úradujúceho vicemajstra

Prešov zvíťazil. Zľava: Brankár Marián Žernovič z Hlohovca a Tomáš Číp z Prešova. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 8. nov 2012 o 23:00

Na viacerých stoličkách sedí šéftréner mládeže v Tatrane Prešov Ivan Pompoš.

V klube pracuje so starším dorastom, v seniorskom áčku asistuje Djordje Rašičovi, Slovenský zväz hádzanej ho navyše poveril vedením reprezentačného tímu do dvadsaťjeden rokov.

PREŠOV. Počas nedávneho asociačného termínu so slovenskou „dvadsaťjednotkou“ odohral dva zápasy v Osijeku proti Chorvátsku.

S klubovým áčkom následne necestoval na zápas SEHA League do Záhrebu, ale popri mládežníkoch dohliadal na hráčov, ktorí sa postupne vracajú do tréningového procesu po dlhodobejších zraneniach.

V „Pompošovej dvadsaťjednotke“ päť Prešovčanov

„S dvadsaťjednotkou som mal prvý dlhodobejší zraz, počas ktorého sme odohrali spomenuté dva zápasy v chorvátskom Osijeku s vicemajstrami Európy v tejto vekovej kategórii. V jednom sa zrodila remíza, druhý sme prehrali. V kádri som mal aj piatich hráčov Tatrana Prešov – Vernarského, Šterbinského, S. Orlovského, Michniewicza a L. Urbana. Patrí sa povedať, že v reprezentácii sa nestratili, dokonca niektorí sú vekovo výrazne mladší, napríklad Lukáš Urban, no v tíme majú svoje miesto už teraz,“ neopomenul Ivan Pompoš spomenúť i nádejnú hádzanársku garnitúru z prešovskej Tatran handball areny.

„Po návrate z Chorvátska sa k našim mládežníkom na tréningoch pridali rekonvalescenti z áčka Tomáš Mažár, Michal Urban a Roman Drobňák. Pravda, posledne menovaný len veľmi zvoľna, no „Džery“ Mažár s Mišom Urbanom sú na takých deväťdesiat percent pripravení znovu zasiahnuť do zápasového diania. Nie je vylúčené, že niektorého z nich diváci opäť uvidia v zostave Tatrana na zajtrajší domci zápas SEHA League (v THA od 18.h) s Boracom Banja Luka z Bosny a Hercegoviny.“

S Hlohovcom sa veru nenadreli

V stredu, krátko po návrate z ťažkého zápasu v Záhrebe s majstrom Chorvátska, ste sa posadili na lavičku áčka v stretnutí majstrovského Tatrana Prešov s úradujúcim slovenským vicemajstrom MŠK Hlohovec. Majster zvládol tento súboj ozaj majstrovsky. Hoci iste nešliapal na najvyššie obrátky, zvíťazil vysoko 37:23.

„ S trénerom D. Rašičom sme zvažovali, či do zostavy máme zaradiť niektorých našich mladíkov. Napokon v nej figuroval len L. Urban, pretože po nočnom presune zo Záhrebu do Prešova sa hráči cítili v takej pohode, že na súboj s Hlohovcom chceli nastúpiť. Neprináleží mi hodnotiť výkon Hlohovca, no faktom je, že rolu vicemajstra v súboji s nami zďaleka nepotvrdil. Na presvedčivú výhru sa naše mužstvo príliš nenadrelo a zrejme ušetrilo sily na sobotňajší zápas nadnárodnej ligy v THA s Boracom Banja Luka,“ vyslovil názor tréner I. Pompoš.

Pozor, Banja Luka tu už vyhrala

RK Borac Banja Luka je nielen zajtrajším súperom osemnásobného slovenského majstra v ôsmom kole SEHA Legue, ale aj súperom Tatrana Prešov v treťom kole Pohára EHF, v ktorom sa rozhodne o postupujúcom do skupinovej fázy tejto druhej najprestížnejšej pohárovej súťaže hádzanárov v Európe.

Nie je preto vylúčené, že zajtrajší súperi budú nejaké tromfy schovávať.

„Je to možné,“ pripustil aj I. Pompoš. „Každý zápas je pre nás dôležitý. Avšak cieľom Tatrana Prešov je postup v Pohári EHF, takže naše úsilie smerujeme tam. Pochopiteľne, že vysoké ambície má Tatran aj v nadnárodnej lige. Som presvedčený, že zajtrajší zápas s Boracom zvládneme úspešne. Tento súper nás v minulom ročníku doma zaskočil, nečakane sme s ním prehrali. Tentoraz také niečo si už nepripúšťame, hoci kvalitu súpera rešpektujeme.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.