Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Majoroš si po troch rokoch opäť vychutnal DAC

Sportnet|Publikované 5. sep 2008 o 00:00

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.skKOŠICE. Na stránke Mestského futbalového klubu Košice funguje od novej sezóny zaujímavá rubrika - kanadské

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.sk

KOŠICE. Na stránke Mestského futbalového klubu Košice funguje od novej sezóny zaujímavá rubrika - kanadské bodovanie hráčov MFK. Vo svete už bežná rubrika, no u nás sa ešte stále vníma len v súvislosti s hokejom. Popri góloch (2 body) a asistenciách (1,5) sa zaratávajú i druhé asistencie (1), ktoré sú niekedy aj dôležitejšie ako prvé asistencie.

Práve na základe tejto rubriky sa najlepším hráčom prvoligovej rezervy MFK v zápase s Dunajskou Stredou B (6:1) stal Jozef Majoroš. Nestrelil síce ani jeden gól, no všetky vychádzali z jeho dielne. Pri dvoch si pripísal prvú asistenciu, pri štyroch zasa druhú. Skvelá bilancia.

Na Dunajskú Stredu to vie

Mimochodom, nebol to prvý takýto plodný zápas pre populárneho "Čepiho". Takmer pred tromi rokmi sa mu podobný kúsok vydaril tiež. Zhodou okolností opäť mu pri tom asistovali dunajskostredskí hráči a opäť im na cestu domov nabalili poltucet... V oboch prípadoch išlo o zápasy v druhej najvyššej súťaži. "Dobre si pamätám na tento zápas. Pali Piatka strelil 4 góly a ja som pridal ďalšie dva a pri dvoch som aj asistoval. Na druhej strane by som zasa netvrdil, že viem na Dunajskú Stredu zahrať. Išlo len o zhodu okolností," poznamenal Jozef Majoroš, ktorý vzápätí opísal všetkých šesť gólov z nedeľňajšieho predpoludňajšieho súboja, v ktorých mal prsty a v archívoch sme spolu zalistovali pri jeho štvorbodovom zápase spred troch rokov.

* * *

MAJOROŠOVA BILANCIA

7. kolo (31. augusta 2008): Košice B - Dunajská Streda B 6:1

J. MAJOROŠ (0+6)

n 18. Pačinda 1:1 - mali sme výhodu autového vhadzovania. Miki Tóth mi vhodil loptu, ja som mu ju vrátil, on urobil zasekávačku a vrátil mi ju dozadu. Z prvej som poslal center do šestnástky a tam už Erik hlavičkoval do brány.

n 24. Goga 2:1 - Juhar potiahol po ľavej strane akciu, dal mi loptu do stredu. Ja som si ju prebral, vrátil mu loptu pred bránkovú čiaru, on ju odcentroval pred bránu, kde Jani Goga dokopol loptu do siete.

n 37. Pačinda 3:1 - loptu som prihral Janimu Gogovi, ktorý sa uvoľnil cez hráča, prihral Erikovi na jeho druhý gól v zápase.

n 69. Oros 4:1 - dával som dlhú prihrávku za obranu na Juhara. Lopta skočila akurát na šestnástku, vystrelil, brankár loptu len vyrazil a Oros dokopával do prázdnej brány.

n 84. Hanzuš 5:1 - loptu mi prihrával Roman Šimko. Ja som si ju prebral asi päť metrov za stredovou čiarou, pätičkou som loptu posunul medzi obrancov na Romana. Išli do prečíslenia traja na jedného, Roman prihral do stredu "Hanzimu", ktorý obstrelil brankára.

n 90.+ Čobík-Ferčík 6:1 - loptu som prihral za obranu Orosovi, ktorý si ju prevzal, no pri zakončení sa dostal do súboja s brankárom. Lopta sa dostala ku mne. Strieľal som prakticky do prázdnej brány, no brankár ju aj tak stihol vyraziť a Čobík-Ferčík dorazil loptu do siete.

14. kolo (29. augusta 2005): Košice - Dunajská Streda 6:0

J. MAJOROŠ (2+2)

n 21. Piatka 1:0: presným centrom som našiel Paliho Piatku a preňho už nebolo problém zblízka hlavičkovať do siete.

n 35. Piatka 2:0: akciu potiahol Jelšic, pätičkou mi ju vrátil do behu. Vystrelil som, Kobr síce loptu vyrazil, ale len pred Piatku, ktorý do prázdnej brány pridal druhý gól.

n 51. Majoroš 4:0: ani nie minútu po treťom góle Piatku z jedenástky sa lopta po zlom odkope Kobra dostala ku mne a z vyše 30 m som preloboval Jirka Kobra.

n 70. Majoroš 6:0: po faule na Jara Kolbasa v šestnástke nariadil rozhodca Chmura druhú jedenástku v zápase. Tentoraz som si loptu postavil ja a strelil som druhý gól v zápase.

Súvisiace články