Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Majoroš má namierené do lotyšského FC Daugava

Sportnet|Publikované 8. júl 2008 o 22:00

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.skKOŠICE. Z kvarteta hráčov MFK Košice, ktorí po skončení uplynulej sezóny nepredĺžili zmluvu s MFK, zostal bez

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.sk

KOŠICE. Z kvarteta hráčov MFK Košice, ktorí po skončení uplynulej sezóny nepredĺžili zmluvu s MFK, zostal bez nového pôsobiska len bývalý kapitán Jozef Majoroš ml. Roman Šimko bude hrajúcim vedúcim mužstva v prvoligovej rezerve MFK, Mário Bicák podpísal štvorročnú zmluvu s maďarským Györom, Pavol Majerník sa s trénerom Jozefom Bubenkom zasa sťahuje do Grécka, konkrétne do druholigového tímu Olympiakos Volos. Zdá sa však, že čakanie na nový angažmán sa skončilo aj v Majorošovom prípade.

Na budúci rok Pohár UEFA

"Už sme ústne dohodnutí s predstaviteľmi klubu FC Daugava na mojom pôsobení," povedal Jozef Majoroš, ktorý je v súčasnosti doma a koncom týždňa sa chystá do Pobaltia. FC Daugava je totiž lotyšský klub, ktorému v súčasnosti patrí po 13. kole v najvyššej 10-člennej súťaži 5. miesto (hrá sa systémom jar-jeseň). "Zmluvu by som mal ísť podpísať vo štvrtok alebo v piatok. Mala by trvať rok a pol, teda do konca budúcej sezóny." J. Majoroš poznamenal, že záujem bol aj z iných klubov, no nedošlo k žiadnym konkrétnym ponukám. Absolvoval síce skúšku v rakúskom Kapfenbergu, ale jeho najbližšie kroky budú napokon smerovať na východ. "O lotyšskom futbale som mal základné vedomosti. Vedel som však, že tam pôsobia dvaja Slováci - Piaček a Sluka. Práve Slukovi som volal ešte predtým, než som sa rozhodoval. Povedal mi niečo o tomto klube. Daugava vyhrala Lotyšský pohár, takže na budúci rok bude hrať Pohár UEFA. So 120-tisíc obyvateľmi je to druhé najväčšie mesto v krajine." "Čepi", ako familiárne volajú tohto košického futbalistu, strávil v Daugave celý minulý týždeň, tak si urobil určitý obraz. Videl aj štvortisícový Celtknies Stadion s klasickým atletickým oválom. "Je to starší štadión, no 18. júla majú otvárať nový štadión. Je na ňom však tribúnka pre 1 500 ľudí, šatne a priestory pre VIP. Nejde teda o veľký štadión, no určite vyzerá lepšie ako ten súčasný."

Deviaty legionár

Odchovanec košického futbalu teda veľký šok z návštev nezažije. To, na čo bol zvyknutý z posledných kôl v Košiciach, bude mať pokračovanie i v Lotyšsku. "Návštevy tam nie sú vysoké. Chodí okolo 800 - 1 000 divákov. V Daugave ma čaké niečo podobné, čo v Košiciach na záver sezóny." Slovenský legionár má od funkcionárov sľúbený byt, no vyzerá to tak, že v Lotyšsku bude sám, rodinka zostane doma. "Nechcem manželku s deťmi ťahať zbytočne do Lotyšska. Staršia dcérka Sára ide už do 2. ročníka a aj manželka má robotu v Košiciach, preto sme sa rozhodli, že tam nebudú bývať so mnou. Ak, tak prídu na jeden-dva týždne za mnou. Súťaž tam končí 5. novembra, a potom vraj do konca decembra je voľno."

FC Daugava patrí medzi mladé kluby. "Na futbalovej mape nie je dlho. Hovorili mi, že chcú ísť každý rok vyššie a vyššie. V tomto roku chcú skončiť do 4. miesta a na budúci rok by boli radi do 2. miesta. Navyše, ako som spomínal, hrajú aj v Pohári UEFA." Okrem Majoroša sú v tíme ôsmi legionári (dvaja Rusi, Ukrajinec, Chorvát, Bielorus, Bulhar, Uzbekistanec a jeden hráč Bosny a Hercegoviny).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.