Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Majoroš dočasne v B-mužstve MFK

Sportnet|Publikované 28. júl 2008 o 22:00

KOŠICE. Už to vyzerala ako hotová vec. Košický futbalový stredopoliar Jozef Majoroš po neúspešnej skúške v rakúskom Kapfenbergu zaujal v lotyšskom

tíme FC Daugava. S tamojšími funkcionármi sa dohodol dĺžke kontraktu, podmienkach i prestupe, no nakoniec zostal v Košiciach.

Zlá séria stopla prestupy

"Všetko to padlo. Pred dvoma týždňami mi v utorok potvrdili spečatenie prestupu a v sobotu som sa mal hlásiť v klube. Mužstvu však posledné zápasy nevyšli, nedokázalo víťaziť a vyvrcholilo to piatkovou prehrou. Prezident klubu sa poriadne nahneval a stopol prestupy, ktoré pred tým schválil. Nahnuté to mali aj tréneri, ktorí ma chceli do mužstva. Ani neciem, či sú ešte pri mužstve," vysvetlil Jozef Majoroš, ktorého sklamala reakcia prezidenta klubu. S lotyšským klubom bol dohodnutý na podmienkach i na dĺžke kontraktu na jeden a pol roka. "Nečakal som to, zostal som zaskočený," neskrýva roztrpčenosť bývalý kapitán MFK. A čo ak Daugava začne opäť víťaziť a klub prejaví záujem o hráčov, ktorí uspeli na skúške? "Nemyslím si to. Predsa len ubehli dva týždne a nechce sa mi veriť, že si to ešte rozmysleli. Už je to za nami, berieme to ako reálny fakt."

Pocestuje do Šale?

Dirigent hry Košíc nemá nateraz žiadneho záujemcu o svoje služby. "Nestáva mi nič iné len čakať. Zatiaľ trénujem s B-mužstvom." A nemuselo by zostať len pri trénovaní. "Dohodli sme sa, že môže hrať za béčko, kým si nenájde angažmán, aby nevypadol zo zápasovej praxe. Navyše sa v strede poľa zranil Tóno Šoltis, takže by ho mohol dočasne nahradiť," poznamenal generálny riaditeľ MFK Jozef Vukušič. J. Majoroš ešte nevie, či prijme túto ponuku klubu. "Hovoril som aj s trénerom Totkovičom. Povedal mi, že môžem nastúpiť, keď budem chcieť. V sobotu cestuje rezerva do Šale. Uvidíme, ako to nakoniec bude," zamyslel sa J. Majoroš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.