Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Majitelia O2 Areny v Prahe nerozumejú krokom KHL

(Autor: Ilustračné - Fotolia)
SITA|Publikované 8. sep 2013 o 18:54

KHL informácie o novom dejisku exhibície, ktorá sa má uskutočniť 11. januára 2014, ešte nepotvrdila.

PRAHA. Predseda dozornej rady spoločnosti Bestsport Arena, ktorá vlastní aj pražskú O2 Arenu, Richard Benýšek nerozumie vyjadreniam viceprezidenta Kontinentálnej hokejovej ligy Iľju Kočevrina o návrhu presunúť Zápas hviezd súťaže z českej metropoly do Bratislavy.

Podľa Kočevrina sa KHL nevedela dohodnúť s novými majiteľmi a urobila krok pre minimalizáciu možných rizík. "Nevieme, s akými majiteľmi O2 Areny zástupcovia KHL rokovali. S nami nerokoval nikto," uviedol na webe O2arena.cz predseda dozornej rady Bestsport Arena Richard Benýšek.

Podľa českej spoločnosti nemala ruská nadnárodná súťaž v Prahe dohodnutú žiadnu arénu.

"Boli sme to my, kto po správach v médiách o zámere odohrať stretnutie v O2 Arene aktívne kontaktoval vedenie ligy. Napriek tomu z ich strany nedošlo k žiadnemu rokovaniu. Ako by v KHL zabudli, že v O2 Arene sa odohralo bez problémov niekoľko zápasov pražského Leva a padol tu aj divácky rekord ligy. O Zápas hviezd sme mali záujem, dokonca sme mu držali voľno v programovom kalendári. Teraz to vyzerá, že my sme ten problém, pre ktorý sa bude hrať v Bratislave. Nie sme a nikdy sme neboli. Návštevníkom budeme ďalej ponúkať atraktívne podujatia," doplnil Richard Benýšek.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články