Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Majitelia klubov v rokovaniach s NHLPA nepostúpili ani o krok vpred

TASR|26. máj 2004 o 12:46

Tampa 26. mája (TASR) - Podľa komisára zámorskej NHL Gary Bettmana neprišlo v rozhovoroch medzi majiteľmi klubov a Hráčskou asociáciou (NHLPA) k žiadnemu ...

Tampa 26. mája (TASR) - Podľa komisára zámorskej NHL Gary Bettmana neprišlo v rozhovoroch medzi majiteľmi klubov a Hráčskou asociáciou (NHLPA) k žiadnemu pokroku.

Majitelia klubov a NHLPA v utorok rokovali dve a pol hodiny. Podľa Bettmana však nedosiahli žiadny pokrok a naďalej pretrváva obava, že sezóna 2004/05 sa nebude hrať. "Tón diskusie bol otvorený a srdečný." povedal Bettman. "Diskutovalo sa o vážnych problémoch a obe skupiny si vyjasnili svoje pozície. Problémy sú nespochybniteľné a treba ich vyriešiť. Únia sa však na ne pozerá z inej strany. Súčasná zmluva nemôže platiť donekonečna."

Podľa najnovšieho výskumu plynie do vreciek hráčov 75 percent z príjmov celej NHL - čo je najviac zo všetkých veľkých amerických športov. Navyše podľa majiteľov 19 z 30 klubov súťaže je v červených číslach a dovedna vykázali stratu 270 miliónov dolárov. V lige je priemerný zárobok 1,9 milióna dolárov a iba zopár hráčov výrazne prevyšuje túto usmu. Majitelia klubov chcú preto stanoviť mzdový strop alebo sa dohodnúť na klauzule, podľa ktorej by sa stanovil maximálny rozpočet klubov na úrovni zhruba 30 miliónov dolárov, čo by čiastočne vyrovnalo výšku miezd.

Napriek minimálnym pokrokom v rokovaniach a blížiacemu sa 14. septembru, kedy prestane platiť súčasná dohoda, však Bettman nestráca optimizmus. "Ešte máme dosť času," dodal Bettman. "Keď sa dostaneme na rovnakú vlnovú dĺžku, k dohode dospejeme veľmi rýchlo."

Súvisiace články