Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Majiteľ Tatrana Chmeliar: HK Košice nie je nováčik v pravom zmysle slova

Majiteľ prešovského hádzanárskeho klubu Miloslav Chmeliar. (Autor: Ján Leško)
Ján Leško|Publikované 3. sep 2020 o 22:00

S výhrou ráta, nie však s extra vysokou.

PREŠOV. Tatran Prešov odštartoval hádzanársku sezónu 2020/21 minulý víkend ziskom Slovenského pohára v Bardejove.

Počas prvej septembrovej soboty odohrá zápas prvého kola Slovnaft handball extraligy v domácom prostredí s HK Košice.

Pohľad z televíznej obrazovky

Prvý úspech slovenského šampióna si majiteľ Tatrana Prešov osobne nevychutnal, zato duel s HK Košice hodlá už sledovať naživo.

„Vracal som sa zo zahraničia a do Bardejova by som to už nebol stihol. Finálové stretnutie našich chlapcov s Považskou Bystricou som však sledoval od piatej minúty na televíznej obrazovke,“ dôvodil Miloslav Chmeliar.

„Iste, zo zisku pohára mám radosť. Avšak obraz o úrovni zápasu si dozaista spravili sami diváci v hale či po dlhom čase sledovaním duelu slovenských klubov v televízii. Pravda, v minulej bolo odvysielaných 28 priamych prenosov zápasov Tatrana, ale všetko len zo súbojov v Lige majstrov a SEHA ligy. Takže fanúšikovia hádzanej môžu úroveň zápasov porovnávať.“

Do kapacity päťsto hodinu a pol pred začiatkom

Prešov otvoril súťažnú sezónu pohárom, v sobotu vkročí do zápasového diania v extralige a chystá sa pokračovať v Európskej lige i SEHA lige.

Aj 15-násobný majster republiky sa však musí prispôsobiť opatreniam v súvislosti s koronavírusom.

„Do konca septembra platí, že aj bez ohľadu na kapacitu športových hál v interiéri môže byť päťsto divákov. Aj z tohto dôvodu sme zatiaľ neprikročili k predaju permanentných vstupeniek. Z počtu päťsto musíme odrátať päťdesiat pre hráčov a realizačné tímy súperov. Sú tam aj rozhodcovia, delegáti, obslužný personál, pracovníci médií. Pre našich reklamných partnerov rezervujeme zhruba päťdesiat až sedemdesiat voľných vstupeniek.“

Lístky do kapacity päťsto divákov dajú do predaja. Ten sa začne v pokladnici THA hodinu a pol pred začiatkom stretnutia, ktorý je stanovený na 18. hodinu.

„Ak na budúci mesiac dôjde k uvoľneniu opatrení v súvislosti s koronavírusom tak, že bude sa využívať trebárs päťdesiat percent kapacity hál, v takom prípade by sme mohli využiť v THA dvetisíc miest. Potom by sme začali predávať aj permanentky za upravenú cenu,“ informoval majiteľ prešovského klubu.

Nech pohárový rezultát nemýli

Na margo zápasu prvého kola SHE Tatran Prešov – HK Košice Miloslav Chmeliar povedal: „HK Košice ťažko možno označiť v pravom zmysle slova za nováčika súťaže. Ak dnes niekto má peniaze, tak si hráčov na Slovensku pozháňa a vytvorí mužstvo, ktoré môže pokojne hrať aj o druhé miesto v extralige. HK Košice má vo svojich radoch hráčov aj s reprezentačnými skúsenosťami, ktorí pôsobili v slovenských i zahraničných kluboch. Osobne neočakávam nejaký vyrovnaný zápas. Ak si však niekto myslí, že Tatran po tom, ako v pohárovom finále v Bardejove skoro o dvadsať gólov zdolal Považanov a nad Košičanmi vyhrá raz takým rozdielom, podľa mňa sa mýli. Iste, vo výhru Tatrana verím, nemyslím si ale, že to bude zvlášť jednoznačným gólovým rozdielom.“

Autor: Ján Leško

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.