Utorok, 20. apríla, 2021Meniny má Marcel

Majiteľ Austrie poslal na dovolenku riaditeľa klubu

Sportnet|26. máj 2005 o 00:00

VIEDEŇ - Majiteľ rakúskeho futbalového klubu Austria Viedeň Frank Stronach pristúpil po neúspešnej snahe o zisk domáceho titulu k personálnym zmenám. Kanadský miliardár s rakúskymi koreňmi poslal na dovolenku športového riaditeľa Güntera Kronsteinera, ..

VIEDEŇ - Majiteľ rakúskeho futbalového klubu Austria Viedeň Frank Stronach pristúpil po neúspešnej snahe o zisk domáceho titulu k personálnym zmenám. Kanadský miliardár s rakúskymi koreňmi poslal na dovolenku športového riaditeľa Güntera Kronsteinera, ktorý viedol mužstvo pred nástupom Petra Stögera do funkcie hlavného trénera.

Dôvodom Kronsteinerovho odchodu je údajne najmä konflikt s generálnym manažérom Tonim Polsterom, ktorý však nezhody so svojím podriadeným nechcel potvrdiť: "Jediné, čo ma zaujíma, je úspech Austrie. Žiadny konflikt medzi nami neexistuje. Bolo to čisto rozhodnutie majiteľa klubu, ktorý určite vie, čo robí."

Austria, ktorej dres oblieka aj momentálne zranený slovenský stredopoliar Vladimír Janočko, zatiaľ nedokázala naplniť vysoké ambície svojho mecenáša a márne sa snaží o postup do Ligy majstrov. Dvadsaťdvanásobný rakúsky šampión síce v tejto sezóne postúpil do štvrťfinále Pohára UEFA, v domácej súťaži však dve kolá pred koncom okupuje až tretie miesto. Hráči Austrie si bilanciu v končiacom sa ročníku môžu vylepšiť ešte vo finále Rakúskeho pohára, v ktorom sa na budúcu stredu stretnú už s istým majstrom Rapidom. (sita)

Súvisiace články