Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Majeského premiérový gól v drese Atlanty, Pálffy, Višňovský a Šatan 0+1

TASR|6. nov 2003 o 09:27

New York 6. novembra (TASR) - Hneď štyria slovenskí hokejisti dali po jednodňovej pauze o sebe opäť vedieť v zámorskej NHL, ktorá pokračovala v noci na ...

New York 6. novembra (TASR) - Hneď štyria slovenskí hokejisti dali po jednodňovej pauze o sebe opäť vedieť v zámorskej NHL, ktorá pokračovala v noci na štvrtok štyrmi zápasmi.

Dôležitý gól a súčasne svoj premiérový v sezóne i v drese Atlanty zaznamenal slovenský obranca Trashers Ivan Majeský. Presným zásahom vyrovnal rodák z Banskej Bystrice v závere druhej tretiny na 3:3, aby Atlanta napokon zvíťazila v Buffale aj bez zraneného centra Marca Savarda 7:4. V tíme domácich šablí si gólovú asistenciu zaknihoval aj slovenský zakončovateľ Miroslav Šatan, avšak do tabuľky pravdy si pripísal tri mínusové body a na konte ich už má nelichotivých desať. Králi z Los Angeles naplno zabodovali aj vďaka Slovákom na Floride po víťazstve 3:2. Za prvú hviezdu večera v hale Depot Center vyhlásili Žigmunda Pálffyho a tretím najlepším hráčom bol zasa obranca Ľubomír Višňovský. Obaja majstri sveta zo Švédska si kanadské bodovanie vylepšili jednou asistenciou. Zatiaľ najproduktívnejší Slovák v tejto sezóne Pálffy (3+14) sa vďaka 14. asistencii dostal na tretie miesto v kanadskom bodovaní NHL pred Švéda Petra Forsberga z Colorada.

Výsledky: Florida - Los Angeles 2:3 (PÁLFFY 0+1, VIŠŇOVSKÝ 0+1), New Jersey - San Jose 3:2 po predĺžení, Nashville - Vancouver 2:3, Buffalo - Atlanta 4:7 (za domácich ŠATAN 0+1 - za hostí MAJESKÝ 1+0).