Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Majerník: Zápas s Trenčínom bola hlavne dobrá škola

Sportnet|Publikované 4. sep 2014 o 22:00

Futbalistov FC Lokomotíva Košice čakal v treťom kole Slovenského pohára líder prvej ligy AS Trenčín.

Napriek jednoznačnej technickej prevahe súpera predviedli Košičania obetavý a zodpovedný futbal. Na domácej pôde podľahli Trenčanom len o gól 1:2.

KOŠICE. „Výsledok je pre nás veľmi priaznivý na to, že Trenčín hrá trošku inú úlohu ako my. Vieme, že sú prví v prvej lige a podľa toho sme očakávali, že budú na nás trošku tlaky,“ zhodnotil stretnutie asistent trénera Lokomotívy Bartolomej Majerník.

Vždy je čo stratiť

Košickí futbalisti sa ale nenechali zahanbiť a prekvapujúco otvorili skóre zápasu už v piatej minúte. Zakončoval Peter Kokočák a domáci sa ujali vedenia v zápase. Zo strany domácich ale išlo o jediný gól, keďže hráči sa sústreďovali hlavne na zodpovedné plnenie defenzívnych úloh.

„Do ofenzívy sme sa veľmi nechceli púšťať, veľmi to otvárať, pretože sme vedeli, že by sme odišli ako nejakí šašovia, úplne by nás rozobrali,“ približuje taktiku Majerník.

Podľa neho bolo v zápase dôležité hlavne to, že chlapci nezahanbili ani trénerov, či klub.

„Jasné, dalo sa uhrať niečo iné, ale predsa buďme realisti. Aspoň sme si odohrali svoje defenzívne úlohy. Tento zápas je pre chlapcov dobrá škola,“ zhrnul najväčší prínos zápasu.

Na chlapcov podľa neho fungovalo už len samotné meno AS Trenčín ako veľká motivácia.

„Stále prízvukujem, že v takýchto zápasoch, ako bol dnešný, sa môžu len ukázať, zviditeľniť sa. Vravím, aby nešli do zápasu ustráchane. Aby hrali sebavedome, uvedomele a aby išli do súboja tak, aby sa pobili o loptu,“ prezradil recept na úspech tréner brankárov a dodáva, že aj v takýchto pomerne jednoznačných zápasoch vždy ide o niečo a je čo stratiť, no pre Lokomotívu je najdôležitejšia účasť a výsledky v druhej lige.

Mrzí druhý gól, ale hanbu neurobili

Po fascinujúcom úvode, kedy papierovo výrazne slabšie Košice otvorili skóre, sa už naplno rozbehol koncert Trenčanov a domácim už veľa priestoru na trávniku nenechali.

Technicky vyspelejší a rýchlejší hráči Trenčína najprv v dvadsiatej piatej minúte z kopačky Emmanuela Edmonda vyrovnali a následne v šesťdesiatej tretej minúte zvýšil Karol Mondek na konečný stav 2:1 v prospech hostí.

„Trenčín má iných hráčov, sú to predsa len páni futbalisti,“ analyzuje príčinu prehry Majerník, no dodáva, že výsledok mohol byť pre Košice ešte priaznivejší. „Trochu nás mrzí, ako sme prehrali. Ten druhý gól bol z radu šťastných gólov. Lopte pomohol do brány trochu aj vietor.“

Práve počasie bolo limitujúcim faktorom aj pre nižšiu divácku účasť.

„Trošku sme ja aj vedenie sklamaní z návštevnosti. Možno trochu zahralo počasie, silný vietor, pršalo pred zápasom, to dosť ľudí odradilo, aby prišli v hojnejšom počte. Vďaka ale aspoň za tých pár divákov, čo prišli a podporili nás,“ vysvetlil, no dodal, že ho teší, že aj napriek tomu, že možno niektorí skeptici tipovali, že chytia v zápase od papierovo silnejšieho súpera kľudne štyri aj päť gólov, nestalo sa tak a hlavne si pred domácimi fanúšikmi neurobili zlým výsledkom hanbu.

„Pred zápasom by sme tento výsledok brali. Išli sme do toho s tým, aby sme si neurobili hanbu, čo si myslím, že sme si neurobili,“ povedal Majerník.

Podľa neho sú z tohto zápasu dôležité hlavne skúsenosti, ktoré si odniesli nielen hráči, ale aj trénerská zostava.

„Určite máme veľa poučení. Tento zápas nám určite dal veľa. Aj mne, aj pánovi trénerovi Galkovi. Máme čo zlepšovať, hlavne čo sa týka ofenzívy, rýchleho prechodu do útoku, zlepšiť prihrávku. Ešte viac sa dalo pobiť o ten výsledok. Z pozitívnej stránky by som povedal, že sme si precvičili svoje úlohy v defenzíve a dali priestor aj nejakým mladším hráčom,“ uzatvoril hodnotenie zápasu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.